Znáte keto dietu?

Vyzkoušeli jste už několik diet, ale ani jedna z nich vám nepřinesla takové výsledky, které jste očekávali a které jste si přáli. Jestliže se chcete zbavit přebytečných kilogramů, které se drze usadily na vašem těle, můžete to zkusit s pomocí keto diety. Ještě jste o ní neslyšeli? Pak si ji pojďme společně představit!

Co je keto dieta?

Keto dieta – mohli jste se setkat i s názvem ketodieta – patří mezi velice oblíbené diety, ke kterým je ale zároveň potřeba přistupovat se zdravým rozumem. Tato dieta se zakládá na stravě obsahující vysoceproteinová jídla a opravdu velkého množství zeleniny. Cílem neomezit příjem sacharidů na co nejmenší množství, ale zároveň tělo zásobovat vším, co tak nutně potřebuje ke svému správnému fungování.

Proč se omezují sacharidy?

Možná si klepete na čelo a divíte se tomu, proč byste měli omezovat sacharidy, když jsou pro vaše tělo důležité. To je samozřejmě pravda a my proti tomu nic nenamítáme. Stejně tak je ale pravdou, že sacharidy představují zdroj okamžité energie. Pokud chcete vaše tělo donutit zhubnout, musíte omezit příjem sacharidů, aby došlo ke spalování energie uložené v tucích. Zní to jednoduše, viďte?

Tři fáze keto diety

Jako jedna z mála diet má keto dieta hned tři fáze. Abyste dosáhli kýžených výsledků, musíte postupně projít každou z nich. První fáze spočívá ve vyřazení sacharidů z jídelníčku a trvá cca 4 týdny. Druhá fáze je kombinací stravy obsahující proteinová jídla a běžná jídla. Cílem je nastolit u vás takový režim, který si udržíte nejlépe po zbytek života, aniž byste měli pocit, že nějakým způsobem strádáte. Tato fáze trvá cca 8 týdnů. Poslední fáze je tzv. fází udržovací, při které se vrátíte k běžnému stravování, ale stále se držíte pravidla, že vaše strava musí mít vyšší podíl bílkovin a nižší podíl sacharidů. Tuto fázi byste měli dodržovat už napořád, jinak hrozí, že se objeví tolik obávaný jojo efekt.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment