Jak vydělat na binárních opcích?

Hledáte způsob, jak dosáhnout zajímavých výdělků přes internet? Existuje mnoho možností, jednou z nich je obchodovat binární opce. Jedná se o přehledný a jednoduchý finanční nástroj, který lze proto doporučit i začátečníkům. Výhodou je, že k obchodování binárních opcí nepotřebujete živnostenské oprávnění, máte pouze povinnost zdanit svůj zisk. Netušíte, co si pod binárními opcemi představit? V čem obchodování s nimi spočívá a jak začít? Připravili jsme pro vás stručný přehled základních informací nezbytných pro započetí obchodování.

Co to jsou binární opce?

Binární opce jsou jedním z druhů finančních opcí, s nimiž můžete obchodovat na burze. Opce lze obecně definovat jako kontrakt mezi prodejcem neboli vypisovatelem a kupcem podkladového aktiva. K podkladovým aktivům se řadí akcie, měnové páry či komodity. Vypisovatel opce má povinnost prodat či koupit podkladové aktivum za smluvenou cenu v příslušném čase. Za plnění této povinnosti náleží vypisovateli tzv. opční premium, které hradí kupec opce.

Princip obchodování binárních opcí

Obecně platí, že princip obchodování s opcemi je složitý, což neplatí o binárních opcích. Obchodování s nimi spočívá v jednoduché spekulaci o vývoji ceny podkladových aktiv. Platnost opce neboli expirace trvá pár minut či několik týdnů. V případě správného odhadu cenového vývoje získáte jak svůj vklad, tak navíc i prémii (zpravidla ve výši kolem 80 % vkladu). Jestliže se zmýlíte, tak o vklad přijdete. Výhodou je, že ještě před uzavřením transakce znáte výši maximální možné ztráty i zhodnocení.

Důvody k obchodu binárních opcí

Možná přemýšlíte o tom, proč se do obchodování binárních opcí vůbec pouštět. Spekulování na burze s sebou nese riziko ztráty. U binárních opcí však znáte maximální možnou ztrátu i zhodnocení předem, což je jejich velkou předností. Rovněž je opční obchodování časově nenáročné a snadno se jej naučíte. Začít s obchodováním binárních opcí můžete už zhruba s 10 $, což je minimální investice, jejíž případná ztráta vás nikterak nezruinuje. Celková počáteční investice (vklad) je cca 200 $. Každá makléřská společnost binárních obcí má stanovenu výši minimálního vkladu na obchodní účet, který si u ní zřídíte. Také minimální investice u jednotlivých binárních opcí se liší.

Jak začít obchodovat?

Nejprve si zřídíte účet u makléře binárních opcí neboli brokera, který vám obchodování umožňuje. Obchody provádíte pomocí speciální platformy, kterou vám broker poskytuje. Chcete-li si obchodování binárních opcí vyzkoušet, doporučujeme vám např. společnost IQ Option poskytující možnost zřídit si demo účet bez nutnosti vkladu. Bez zbytečného rizika získáte zkušenosti, než se pustíte do obchodování s reálnými penězi.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment