Jak nosit batiku

Batika je zpátky! Kdekdo by si možná myslel, že tomuto trendu už dávno odzvonilo a všechny módní kousky zdobení batikou jsou tak už léta ukryté na zapomenutém dně šatních skříní. Jenže v tomto případě platí, že se dobří holubí vrací a batika se tak v současné době opět hlásí o slovo. Otázkou je, zda jste už nevyšli ze cviku a víte, jak tento trend nosit?

Co je vlastně batika?

Určitě vás tu nechceme nudit sáhodlouhým textem o vzniku batiky, jen si okrajově zmíníme, že se jedná o velmi starou techniku zdobení. Pochází z Asie, a zatímco dříve sloužila jen pro zdobení látek, dnes se využívá i pro zdobení nejrůznějších textilií. Batikované oblečení je typické pro různorodé barevné fleky. Na první pohled se můžete chytat za hlavu a říkat si „proboha, kdo tohle může nosit?!“, když se na to ale podíváte pozorněji, zjistíte, že to vlastně není takové módní peklo.

Kde všude se batika objevuje?

To je velice jednoduchá otázka, na kterou máme stejně jednoduchou odpověď: na všem! Ačkoli se zdálo, že batikované oblečení už nikdy nespatří světlo světa, módní návrháři byli jiného názoru a umožnili tomuto trendu opět získat naši pozornost. Batikovaný vzor se tak bude objevovat na šatech, topech, tričkách, sukních, kraťasech, vestách i kalhotách. Jednoduše na všem, co si vůbec umíte představit.

Batika je nejradši o samotě

Co se batiky týče, nejvíce vynikne, pokud může být sama sebou. Tím máme na mysli, že nejlépe uděláte, pokud batikované kousky nebudete složitě kombinovat s jinými trendy a výraznými vzory. Nejjednodušší outfit vytvoříte tak, že si vezmete batikované šaty a k tomu pohodlné boty – například sandálky nebo žabky. Když už si budete chtít vzít například batikované tričko, neseberte tomuto kousku pozornost tím, že si k němu oblečete výrazné kalhoty – raději vsaďte na jednoduchost a vezmete si jednobarevné džíny, kraťasy, sukni nebo legíny.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment