Zimní radovánky na Šumavě

Chcete si zimní období zpříjemnit nevšedními zážitky a na chvíli se vymanit z nudné městské šedi? Vyrazte za zimními radovánkami třeba na Šumavu! Krása zimní přírody vyniká zvláště v prosinci, kdy bývá šumavská krajina přikryta slušnou sněhovou peřinou. K provozování zimních sportů je to ideální období. V lednu a únoru vás Šumava uchvátí zvláště krásnými vyhlídkami, z nichž dobře uvidíte panorama Alp. Do jaké části Šumavy stojí za to vyrazit? Skvělou zimní dovolenou zažijete na Lipnensku nebo v lyžařském středisku Zadov – Churáňov.

Lipenskoradovanky-na-sumave-lyzari

Nachází se tu významné středisko zimních sportů. Skiareál Lipno vám nabízí široké možnosti sportovního vyžití pro celou rodinu. Najdete zde 12 sjezdovek o celkové délce 11090 m, téměř 40 km upravovaných běžkařských tras, 800m dlouhou skicrossovou dráhu, snowpark s vlastním vlekem, 4 bednami a nízkými skoky a 3 širokými platformami. Děti se vydovádí v dětském ski parku. Přepravu zajišťují 3 čtyřsedačkové lanovky a v dětském Foxparku kapitána Lipánka jsou 3 pojízdné koberce. Večer se můžete věnovat lyžování na 1400 m dlouhé Jezerní sjezdovce nebo bobování v osvětleném Foxparku. Nadšenci do bruslení se vyřádí na přírodním kluzišti. Pro bruslaře se na zamrzlé hladině Lipenského jezera upravuje 6 – 8 m široká a 11 km dlouhá  bruslařská dráha. V blízkosti dráhy se nachází půjčovna bruslí. Zkušení lyžaři si mohou přeměřit své síly při měřeném slalomu.

Zadov – Churáňov

Oblíbenou sportovním a rekreačním střediskem je Zadov – Churáňov. Pokud tento lyžařský areál navštívíte, tak se nezapomeňte vypravit na prohlídku místní zajímavosti. Poblíž Churáňova se nachází neobvyklá rozhledna, která byla vytvořena z nájezdové věže bývalého skokanského můstku. Skiareál Zadov – Churáňov je především rájem běžkařů, kteří mají kromě udržovaných běžeckých tras k dispozici i běžecký stadion s přilehlými závodními tratěmi. Běžecký stadion se proslavil tím, že se zde roku 1983 konal Světový pohár v běhu na lyžích. Skiareál Zadov – Churáňov disponuje 2 lanovkami, 5 lyžařskými vleky i dětským kobercem. Čeká na vás 7 sjezdovek o celkové délce 4,5 km různé obtížnosti. Ve skiareálu najdete i snowpark. Večerní lyžování si užijete na osvětlených sjezdovkách nedalekých areálů Kobyla a U Horejšů.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment