Zimní dovolená v Alpách

Toužíte odhodit starosti všedního dne a zažít jedinečnou zimní dovolenou? Rádi provozujete zimní sporty? V tom případě se vypravte třeba do rakouských Alp, které jsou rájem lyžařů, běžkařů i snowboardistů.

Za lyžováním do Obertauernu

Chcete si pořádně zalyžovat? Tak se vydejte se do rakouského skiareálu Obertauern v Salcbursku. Jde o místo vhodné pro lyžaře všech úrovní.  Můžete se těšit celkem 100 km tratí (z toho je 61 km snadných, 35 km středně obtížných a 4 km obtížné pro zkušené lyžaře). Dopravu zajišťuje 6 vleků a množství lanovek (18 sedačkových a 2 kabinové). Nejvíce tratí je vhodných pro začátečníky a mírně pokročilé. Zkušené lyžaře zde sice nenadchne kvantita obtížných tratí, ale čeká je tu atraktivní výzva k pokoření. Své lyžařské umění si totiž mohou ověřit na jedné z nejprudších rakouských sjezdovek Gamsleiten 2, zkráceně zvané G2.

Kde si užijí běžkaři?

Milovníci bílé stopy si přijdou na své v rakouském regionu Kaiserwinki, ve středisku Neustift  a Stubaital. Velmi oblíbenou běžkařskou oblastí jsou Kaiserwinki, které se pyšní tyrolskou pečetí kvality. Síť tras v celkové délce 255 km nabízí vyžití příznivcům klasického i skatingového stylu. Nejobtížnější a nejdelší běžkařskou trasou je Kaiserwinklloipe dlouhá 23,1 km. Spojuje obce Kössen, Wlachsee a Schwendt. Ve skiareálu Neustift máte k dispozici 37 sjezdovek vhodných převážně pro začínající lyžaře. Dopravu zajišťuje 18 vleků a 6 sedačkových lanovek. Kolem Neustiftu vás čeká kolem 87 km běžeckých tratí. Stubaiské údolí ležící nedaleko Innsbrucku poskytuje široké možnosti sportovního vyžití (lyžování, snowboarding, sáňkování či třeba výlety na sněžnicích). Běžkaři zde ocení 130 km upravovanýh běžeckých tratí.

Snowboarding ve Vans Penken Parku

Preferujete snowboarding? Navštivte Vans Penken Park, který patří k nejlepším a největším snowparkům v Evropě. Tento snowpark ocení freestyloví snowboardisté všech dovednostních úrovní i věkových kategorií. Na výběr máte z několika oblastí s množstvím překážek, skoků a railů (Medium Area, Advanced Area, Pro Area a Fun Area). Můžete se svézt ultra-rychlou lanovkou Sun-jet. Místní atrakcí je velký box ve tvaru duhy či multifunkční otočný beastbox, oblíbená je také jízda v U-rampě. Vyřádí se tu i děti, kterým je určen Kids-Park se sérií 7 překážek.

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

One Thought to “Zimní dovolená v Alpách”

  1. https://ezena.sk/
    […] sněhu, ovšem na větších plochách se určitě neobejdete bez hrábla či shrnovače sněhu. Jsou to vlastně takové hodně široké lopaty s rovným koncem. Mohou být z různých […]

Leave a Comment