Zelená frčí! Víte, jak oživit interiér rostlinami?

Koupelna s domácím štěstím

Některé druhy rostlin můžete umístit dokonce i v koupelně. Vhodná je zvláště aspidistra elatior neboli kořenokvětka vyšší, které se přezdívá domácí štěstí. Jde o rostlinu dobře snášející stinné prostředí s vysokou vlhkostí vzduchu. Koupelna je pro ni tedy přímo ideální místo. Kromě kořenovky se bude v koupelně dařit i některým druhům kapradin jako jsou Blechnum, Adiantum či Nephrolepis. Další možností je pěstování lopatkovce, echmey či dračince.

Obývák oživí jasmín, do ložnice pořiďte eukalyptus.

Zpravidla nejvhodnější podmínky k pěstování rostlin poskytuje obývací pokoj. Je v něm totiž dostatek světla i teplota přijatelná pro řadu druhů květeny. Velmi hezky se v obýváku vyjímá pokojový jasmín, který je podobný voskovce. Jeho předností je skutečnost, že kvete od prosince do března. Zpříjemní vám tak zimní období. Jasmínové květy jsou bílé barvy, poupata bývají lehce narůžovělá. Do obývacího pokoje se rovněž hodí nejrůznějšízelená v intréru - tělo článku druhy fíkusů. Avšak nejsou vhodné pro každého. Jejich pěstování se raději vyhněte v případě, že máte malé dítě či domácí mazlíčky. Fíkusy totiž mají dráždivou mízu, která může vyvolat alergickou reakci (např. při pozření části rostliny). Místo fíkusů si můžete pořídit některý druh palmy, které obývák zútulní a dodají mu jemný nádech exotiky.

Do ložnice vybírejte nepříliš aromatické rostliny. Nevhodný je třeba hyacint. Ložnici zútulněte raději třeba bramboříkem. Vhodné jsou i rostliny zklidňující mysl a navozující spánek. Jedná se např. o levanduli či kozlík lékařský. Skvělou volbou je i blahovičník neboli eukalyptus, který příznivě působí na naše zdraví. Má kladný vliv zvláště na dýchací cesty. Eukalyptus v ložnici pročistí vzduch, a zároveň místnost příjemně provoní.

Pracovnu vylepší datlovník či tlustice

Kvalita pracovního prostředí má značný vliv na náš výkon. Máte-li v bytě pracovnu, vylepšete si ji rostlinou, která zútulní prostor pracovny, zvýší produktivitu práce a zmírní pracovní stres. Vhodnou volbou je fíkovník pryžodárný, datlovník, tchýnin jazyk, anturie či tlustice.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment