Hoďte se do gala, plesová sezóna začíná!

Ráda tančíte a patříte k milovnicím plesů? Pak vás bude jistě zajímat v jakých plesových šatech letos zazáříte. Máme pro vás pár tipů na skvělý outfit, který z vás učiní královnu každé taneční akce.

V čem budete in?

Módní trend pro plesovou sezónu roku 2017 představují antické korzety a bohatě řasené šaty. Velmi cool jsou filtrované topy, plisované sukně a šaty zdobené krajkou. Kromě krajky patří k módním materiálům organza, hedvábí, šifon a taft. Skvěle vypadají i saténové šaty s květinovým potiskem. Trendy barvami jsou především šaty ve zlaté, vínové či tyrkysové barvě.

Střih i barvu šatů volte podle své postavy

Každé ženě sluší jiný střih i barva šatů.  Vysokým ženám nejlépe padnou upnutější modely s krátkými rukávy, ženy s drobnou postavou si mohou zvolit i širší modely s delšími rukávy. Chcete odpoutat pozornost od svého bujnějšího poprsí a zvýraznit boky? Zvolte šaty s tmavým topem a světlou širší sukní. Naopak menší poprsí vyžaduje světlý vršek šatů. Své poprsí opticky zvětšíte i pomocí lodičkového výstřihu na bohatě zdobeném živůtku či topu s volánky a řasením.

Máte štíhlou postavu? Zvolte si světlé šaty (např. zlaté či tyrkysové). Jste plnoštíhlá? Pak vám budou slušet černé šaty, které vás opticky zeštíhlí. Bojíte se, že budete v černých šatech vypadat nudně? Omyl! Záleží na střihu. Elegantně a nadčasově vypadají černé krajkové šaty. Mírně nezvykle působí černé ve předu nařasené šaty s antickým živůtkem. Jde o aktuálně trendy variantu. Živě a nápaditě působí i kombinace černé sukně a barevného živůtku či korzetu.

Postava hrušky

Máte-li postavu tvaru hrušky, vyberte si šaty s vysokým pasem. Nejvíce vám sluší šaty s rukávy. Jednodílné plesové šaty v antickém stylu s rukávkem jsou pro vás to pravé.

Postava jablka

Pokud vaše postava připomíná jablko, potřebujete opticky zvýraznit pas. K tomuto účelu využijte korzet. Zvýrazňující efekt umocníte ozdobným páskem nebo jinou ozdobou umístěnou v pase. Sluší vám zvláště šaty s odhalenými rameny a výstřihem do tvaru V. Ideální variantou pro vás je šněrovací korzet s širokou plisovanou sukní.

Postava přesýpacích hodin

Připomíná vaše postava přesýpací hodiny? V tom případě si můžete dovolit výraznější výstřih. Poprsí totiž patří u postavy přesýpacích hodin k jejím přednostem. Ve vašem případě jsou nejvhodnější volbou např. šaty se sníženým pasem nebo zdobený korzet v kombinaci se sukní áčkového střihu.

Postava obdélník

Máte postavu tvaru obdélníku neboli chlapeckou? Nevadí! Díky vhodnému střihu šatů budete vypadat božsky. Sluší vám korzet s plisovanou sukní áčkového střihu. Skvěle budete vypadat i v šatech s upnutým topem a širší sukní se zvýšeným pasem, která je ozdobena volánky.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment