Přišel čas na povánoční dietu. Víte, jak efektivně zhubnout?

Během Vánoc se oddáváme lenošení a pojídání mnoha dobrot. Bohužel to má negativní dopady na naši váhu. Není proto divu, že mnohé ženy podstupují po Vánocích dietu. Ale zhubnout není vždy snadné. Velkým problémem bývá zvláště nežádoucí jojo efekt. Nevíte si s povánoční dietou rady? Žádný problém! Poradíme vám, jak zhubnout zdravě a efektivně.

Jezte malé porce 5x denně.

Chcete-li zhubnout, potřebujete pravidelně jíst. Hladověním totiž úspěchu nedocílíte. Proč? Hladovění není zdravé pro váš metabolismus a může vést k přejídání. Lidově řečeno vás může večer popadnout vlčí hlad a vyjíte ledničku. Osvědčeným způsobem stravování je při dietě jíst 5x denně malé porce. Složení stravy by mělo být pestré. Váš dietní jídelníček by se měl skládat z ovoce s nízkým obsahem cukru, zeleniny, nízkotučných mléčných výrobků, libového masa (rybího, drůbežího a králičího), luštěnin a celozrnných obilovin. Nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin. Ideální pitný režim tvoří 2-3 litry nízce až středně mineralizované neslazené vody denně (např. Rajec, Dobrá voda, Matonni, Ondrášovka). Minerální vody je vhodné střídat, protože každá má trošku jiné složení. Během cvičení vypijte několik doušků neperlivé vody po cca 10 minutách fyzické aktivity.

Bez pohybu nezhubnete.

Cvičení je pro zhubnutí důležité. Nezbytná je pravidelnost fyzické aktivity. Postačí se cvičit 3x denně. Délka cvičení by měla trvat zhruba hodinu. Nepřepínejte své síly, aby nedošlo k nežádoucímu zranění. Zvolte si takovou sportovní aktivitu, která vás bude bavit. Snáze pak u cvičení vydržíte.

Celoročně se můžete se věnovat třeba halovým sportům (např. squashi, stolnímu tenisu či volejbalu). Další možnost představují plavání, aerobik, fitness nebo pilates. Jezdíte ráda na kole? V tom případě se věnujte v teplých měsících cyklistice a v chladném období spinningu. Ráda bruslíte? Věnujte se klasickému bruslení i jízdě na in-linech. Jde o efektivní způsob hubnutí.

Jestliže ráda tančíte, můžete hubnout i při tanci. Celé tělo skvěle rozhýbete při latinskoamerických tancích jako jsou třeba rumba, samba nebo salsa. Pokud přesvědčíte k tanci svého partnera, tak jde o výbornou příležitost hubnutí v páru. Tančit můžete samozřejmě i sama při břišních tancích, fitbaletu, či zumbě. Hledáte něco méně obvyklého? Vyzkoušejte tae-bo. Jedná se o moderní pohybovou aktivitu, která propojuje tanec s bojovými sporty.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment