Trápí vás revma? Poradíme, co zaručeně pomůže proti bolesti!

Revma je nepříjemná záležitost. Patří k mylným domněnkám, že revmatem trpí jen senioři. Postihnout může totiž jak dospělého člověka, tak dítě. Projevuje se zpravidla silnými bolestmi kloubů. Může však postihnout i svaly a šlachy. Nejintenzivnější bolest se objevuje zvláště ráno před rozhýbáním.

Revma není radno podceňovat. Příčinou revmatických onemocnění je totiž celá řada. V některých případech není příčina odhalena. Pokud trpíte bolestmi více než 6 týdnů, navštivte neprodleně lékaře. Onemocnění vyžaduje delší intenzivní léčbu, jejíž formu vám doporučí zkušený odborník. Specialistou na revmatická onemocnění je revmatolog.

Jak zatočit s bolestí? Pomohou klasická farmaka i příroda!

Existují průmyslově vyráběná farmaka i přírodní prostředky. Z přírodních zdrojů pomáhá na zmírnění revmatických bolestí čaj z kořene zázvoru lékařského nebo kopřivy dvoudomé. Kromě čajů vám pomohou obklady z kopřivy či čerstvého zázvoru, kopřivová koupel nebo kostivalový olej. Uleví vám i Priessnitzovy obklady. Z farmaceutických přípravků lze doporučit např. krém Dolgit či Emoxen Gel.

Někdy pomůže pitný režim a dieta.

Zvláště pokud je příčinou revmatických potíží dna, je nutné změnit jídelníček. Zásadní je omezit konzumaci masa a zvýšit příjem ovoce a zeleniny. Nutný je rovněž dostatečný a pravidelný pitný režim, který výrazně napomůže ke zmírnění bolestí. Pitný režim by se měl skládat z vody, alkalických minerálních vod (např. Mattoni, Aquila, Magnesia, Bílinská kyselka) a čaje.

Obecně je při revmatu vhodné snížit příjem cukru, bílé mouky a červeného masa. Ideální stravu představuje středomořská kuchyně, která je zdravá i chutná. Změna jídelníčku sama o sobě vás revmatických bolestí nezbaví. Pokud trpíte již rozvinutým revmatickým onemocněním, je nezbytná celková změna životního stylu. Bolest patří k pouhým projevům nemoci, nutné je vyřešit její příčiny. Jen tak se nadobro zbavíte bolesti i možných zdravotních komplikací (např. deformita kloubů a omezení pohybu při revmatoidní artritidě).

Bolesti vás zbaví i jóga.

Skvělým pomocníkem ke zmírnění revmatu je jóga. Jde o cvičení zmírňující bolestivost i otoky kloubů.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment