Zdravé vánoční cukroví, po kterém nepřiberete

Chcete si pochutnat na vánočním cukroví a přitom nepřibrat? Poradíme vám, jak si o Vánocích udržet štíhlou linii. Vyzkoušejte skvělé tipy na zdravé a dietní vánoční cukroví, které zachutná nejen vám, ale i ostatním členům vaší rodiny. Budete-li mlsat zdravě a s rozumem, tak povánoční dietu rozhodně potřebovat nebudete.

Mrkvovo-špaldové cukroví

Budete potřebovat: 250 g na jemno nastrouhané mrkve, 200 g másla, 350 g hrubé špaldové mouky,50 g medu, 1 prášek do pečiva, oblíbenou marmeládu na pomazání.

Nejprve v míse utřeme máslo s nastrouhanou mrkví. Pak do směsi vmícháme prosetou mouku s práškem do pečiva a med. Vypracujeme těsto a necháme ho zhruba půl hodiny odpočinout v lednici. Poté těsto vyválíme na cca 5 mm tlustý plát a vykrájíme libovolné tvary. Vykrájené kousky rozložíme na plech vystlaný pečicím papírem. Pečeme cca 10 minut v silně vyhřáté troubě na 180 °C dozlatova. Upečené cukroví necháme vychladnout a poslepujeme marmeládou.

Top 12 Christmas Cookie Recipes Live PrettyJáhlové kuličky

Budete potřebovat: 200 g jáhel, 400 ml vody, 1 lžíce jemného třtinového cukru, 4 lžíce medu, 90 g olivového oleje, 60 g strouhaného kokosu + kokos na obalení, 50 g loupaných celých mandlí.

Jáhly nejprve několikrát spaříme horkou vodou aby se zbavily  své nahořklé chuti. Následně jáhly přidáme 400 ml vody a jáhly pomalu uvaříme do měkka. Po uvaření necháme jáhly vychladnout. Pak vmícháme třtinový cukr, med, olivový olej a kokos. Ze vzniklé směsi vypracujeme těsto. Pokud se nám zdá těsto řídké, zahustíme ho kokosem. Z těsta tvoříme kuličky, do jejichž středu vložíme mandli. Kuličky následně obalíme v kokosu a dáme je do lednice, aby ztuhly. Trvanlivost kuliček je cca 1 týden.

Pohankové vanilkové rohlíčky

Budete potřebovat: 280 g hladké pohankové mouky, 200 g másla, 80 g jemného třtinového cukru,
120 g nastrouhaných lískových nebo vlašských ořechů, 1 vanilkový cukr, moučkový cukr na obalení

Do mouky přidáme změklé máslo, třtinový a vanilkový cukr. Pak vmícháme nastrouhané ořechy a zpracujeme těsto, které necháme odležet do druhého dne v lednici. Z odleželého těsta vytvoříme váleček o průměru cca 2 cm a kolmo jej nakrájíme na pravidelné kousky. Z nich vytvarujeme rohlíčky, které rozložíme na plech vystlaný pečicím papírem. Pečeme asi 15 minut v mírně vyhřáté troubě na 150 °C dorůžova. Ještě teplé upečené rohlíčky obalíme v moučkovém cukru.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

2 Thoughts to “Zdravé vánoční cukroví, po kterém nepřiberete”

  1. https://azhobby.cz/ […] grily nabízí rychlou a chutnou přípravu jídel, například steak připravíte skutečně během chvíle, a s minimem námahy. Zde je ale […] https://finlist.cz/

  2. https://krasne-bydleni.cz/
    […] grily nabízí rychlou a chutnou přípravu jídel, https://nase-domy.cz/ například steak připravíte https://homeandgarden.cz/ skutečně během https://s-bydleni.cz/ chvíle, a s minimem námahy. Zde je ale […] https://azhobby.cz/

Leave a Comment