Poznejte krásu Krkonoš

Zima nás láká do hor, které nás uchvátí svou bílou krásou. Zimní sporty a půvabná zasněžená příroda nadchnou děti i dospělé. Zvláště to platí o Krkonoších, které jsou ideální pro rodinnou zimní dovolenou. Pokochejte se krásou zasněžené přírody a užijete si rozmanitou zábavu na sněhu, po níž si dopřejete příjemný wellness.

Krkonošskou přírodou na běžkách

Chcete-li poznat krásu zimní přírody a pokochat se krásnými výhledy do krajiny, vydejte se na výlet po Krkonoších na běžkách. Máte na výběr z celé řady upravovaných běžkařských tras. Doporučit lze třeba okruh Žalskou rozsochou, který vede ze Špindlerova Mlýna Žalskou rozsochou do Bedřichova.

Atraktivní zábava pro děti i dospělé

V Krkonoších se nemusíte věnovat jen obvyklému lyžování, běžkaření či snowboardingu. Čeká vás celá řada více či méně tradičních zimních aktivit. Na své si přijdou děti i dospělí.

poznejete-krasu-krkonos-teloZvláště děti ocení speciální sáňkařské trasy, na kterých si užijí spoustu zábavy. Unikátní sáňkařskou dráhu Snow & Fun najdete ve Špindlerově Mlýně. Začíná poblíž Špindlerovy boudy  ve výšce 1150 m. n. m. a končí na Dívčích lávkách u Bílého Labe. Jde o nejdelší dráhu svého druhu v České republice. Pro sjezd nepotřebujete ani vlastní sáňky, jsou totiž k zapůjčení přímo na místě. Navíc si můžete zasáňkovat i večer při umělém osvětlení. Skvělé místo pro sáňkování představuje i tzv. Černohorská sáňkařská cesta, která se k sáňkování používala už před více než 100 lety. Vede z Černé hory do Janských Lázní a měří 3,5 km. Na místě máte k dispozici půjčovnu saní. Adrenalinovým zážitkem je večerní sáňkování s čelovkami pod vedením zkušených instruktorů.

Zimní radovánky si děti skvěle užijí nejen při sáňkování. Nadšené budou také ze speciálních dětských ski parků. Za návštěvu stojí např. KidPark v Mladých Bukách. Je vybaven dětským kobercem a lanovkou, různými figurkami, slalomy a průjezdy. O sobotách se pořádají zajímavé hry a soutěže. Koncem zimní sezóny se tu pořádá karneval. Maskotem parku je pes Balda.

Adrenalinovou zábavu pro dospělé představuje ledolezení, které si vyzkoušíte kupříkladu na umělé ledové stěně v Ski areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně nebo u Luční boudy v Peci pod Sněžkou.

Lehce adrenalinový je snowtubing. Jde o jízdu v gumovém člunu speciálně vybudovaným sněžným korytem. Je vhodný pro děti i dospělé. Zajezdit si můžete např. v Snowtubing parku Zvon na Benecku nebo v Snowtubing parku poblíž centra Špindlerova Mlýna.

Chcete neobvyklým způsobem poznat krásy krkonošské přírody? Zkuste mushing neboli jízdu se psím spřežením. Mushing nabízí např. Grund Resort Golf & Ski v Mladých Bucích, Alaskan Dogs v Peci pod Sněžkou nebo Ski centrum Šafář ve SkiResortu Černá hora – Janské Lázně.

Wellnesový relax

Potřebujete si zarelaxovat po přemíře zimních radovánek? Využijte bohaté nabídky wellness procedur třeba v harrachovském hotelu FitFun. Čekají na vás různé druhy masáží, hydromasážní whirlpool,  finská sauna nebo infrasauna. Odpočinout si můžete i v místní čajovně nad šálkem horkého čaje.

Spread the love
 • 620
  Shares

Related posts

3 Thoughts to “Poznejte krásu Krkonoš”

 1. https://stylemag.cz/
  […] i některé stromky před omrznutím. Úplně postačí, když ke každému kmínku ohrožené rostliny či stromku dáte pár větviček chvojí. Okrasné trávy potom dobře svažte do snopu, aby je případný […] https://ceskymagazin.cz/

 2. https://nalistuj.cz/
  […] půjdete k náměstí ulicí Palackého, narazíte na Polabské muzeum, které stojí na místě staré školy. Tu založila v 15. století Kunhuta ze Štenberka, první […]
  https://promo-clanky.cz/

 3. https://e-zena.cz/
  […] půjdete k náměstí ulicí Palackého, narazíte na Polabské muzeum, které stojí na místě staré školy. Tu založila v 15. století Kunhuta ze Štenberka, první […]

Leave a Comment