Přírodní kosmetika, kterou najdete ve své kuchyni

Trendem současnosti je upuštění od běžné kosmetiky plné chemie a příklon k přírodní kosmetice. Chcete-li  žít zdravým životním stylem, nemusíte hledat přírodní kosmetiku jen v regálech obchodů. Její výrobu si můžete vyzkoušet doma, ingredience totiž najdete ve své kuchyni.

Skořicovo-medový peeling na obličej

Potřebujete 4 polévkové lžíce medu a 1 polévkovou lžíci mleté skořice. Ingredience smícháte a vzniklou směs následně vmasírujete do pokožky. Nechejte působit 10 – 15 minut, pak opláchněte vlažnou vodou.

Skořicovo-medový peeling na obličej

Potřebujete 4 polévkové lžíce medu a 1 polévkovou lžíci mleté skořice. Ingredience smícháte a vzniklou směs následně vmasírujete do pokožky. Nechejte působit 10 – 15 minut, pak opláchněte vlažnou vodou.

Cukrový peeling na tělo

Potřebujete 2 polévkové lžíce třtinového cukru, 1 kávovou lžičku citronové šťávy a 3 polévkové lžíce olivového oleje. Ingredience smíchejte. Směs vmasírujte do pokožky a následně opláchněte teplou vodou.

Banánová pleťová maska s hydratačním a omlazujícím účinkem

Tato pleťová maska se hodí na všechny typy pleti. Potřebujete 1 oloupaný banán, 1 polévkdomaci-kosmetika-telo-clanku-vecernikovou lžíci bílého jogurtu a 1 kávovou lžičku medu. Banán rozmačkejte na kašičku, do které vmícháte jogurt a med. Vzniklou sm
ěs naneste na obličej a nechte 20 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Drožďová maska proti akné

Potřebujete 1 kostku droždí a 1 kávovou lžičku vlažného mléka a medu. Droždí rozdrobte do misky a přidejte lžičku mléka a medu, ingredience smíchejte. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte cca 30 minut působit dokud maska nevyschne. Pak obličej omyjte vlažnou vodou.

Bylinkový pleťový krém s regeneračním a zklidňujícím účinkem

K přípravě potřebujete 250 g vepřového sádla a 1 hrst sušených heřmánkových květů a 1 hrst sušené meduňky lékařské. Sádlo rozehřejte v hrnci a přidejte sušený heřmánek a meduňku. Vše důkladně promíchejte. Vzniklou směs přiklopte pokličkou a nechte do druhého dne na chladném místě odpočinout. Další den směs mírně zahřejte, pak přeceďte přes jemné sítko. Směsí naplňte nádobky
a zavíčkujte. Skladujte v chladu.

Šípkový olej proti vráskám

Připravte si 0,5 l olivového nebo slunečnicového oleje a 4 polévkové lžíce sušených šípků. Výroba je jednoduchá. Sušené šípky zbavené chloupků a jadérek vsypte do čisté nádoby a zalejte olejem. Nádobu uzavřete víčkem a směs nechte na chladném místě 14 dní louhovat. Denně nádobu protřepejte. Po uplynutí 14 dní směs přeceďte. Šípkový olej skladujte v lednici. Každý den naneste na obličej. Šípky skvělé působí proti vzniku vrásek, mají také vyhlazující účinek.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment