Zásady bezpečnosti při práci v kanceláři

Možná není práce v kanceláři na první pohled nijak riziková. Je však třeba připomenout, že zásadní roli hrají nejen viditelná, ale také neviditelná rizika. Jak to vidí BOZP a firma Extéria, o které se dočtete v mnoha recenzích a referencích na internetu?

více v článku...

Kancelářský prostor

Každé BOZP školení vás seznámí s tím, že práce v kanceláři představuje svá úskalí a rizika. Kromě viditelných faktorů, které mohou ohrozit naši bezpečnost, se setkáváme také s neviditelnými riziky. Jejich následky přitom mohou být velmi závažné. Jak zajistit bezpečnost při práci a postarat se o minimalizaci rizik, která hrozí? Na co si dát největší pozor a jak to udělat, aby bylo BOZP co nejvíce v pořádku?

Viditelná rizika

Podobně jako i v dalších prostorách, tak i v kancelářích existují viditelná rizika. Mezi ty můžeme řadit například riziko zakopnutí nebo uklouznutí. Mnohdy hrozí také pád na rovině, někdy dokonce pád ze židle nebo přinesené stoličky. Mezi nejrizikovější faktory se řadí zásah elektrickým proudem, nebo také pád předmětu z výšky. Všechna tato viditelná rizika je třeba zahrnout do možných rizik BOZP. Nicméně všechny zmíněné faktory jsou krátkodobé. Nyní se pojďme podívat na rizika dlouhodobá.

Neviditelná rizika

Tato rizika se v rámci BOZP v kancelářích řadí mezi ty nejpodstatnější. Jejich nástup může být pomalý, jejich následky jsou však mnohdy dlouhodobé a někdy dokonce neměnné. Lidem pracujícím v kancelářích tak například hrozí potíže se zrakem nebo s pohybovým ústrojím. Často svou roli sehrává také stres a nadměrná zátěž, které jsou lidé vystaveni. Záněty šlach a svalů jsou častými potížemi, se kterými se lidé v kancelářích setkávají. Syndrom karpálního tunelu a tenisového loktu je také třeba vzít v úvahu a předcházet jejich vzniku.

Při práci v kanceláři je třeba minimalizovat nejen viditelná, ale také neviditelná rizika. Bezpečné pracoviště nabízí adekvátní pracovní podmínky pro všechny své zaměstnance.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment