Jak vyzrát na manželské krize?

Vytáčí vás manžel a máte chvílemi pocit, že ho nemůžete ani vidět? Krize čas od času potká každé manželství. Vztahové potíže však nemusí skončit rozvodem, vzniklé krize lze totiž překonat. Nevíte jak? Připravili jsme pro vás několik užitečných rad, díky kterým na manželské krize vyzrajete.

Mluvte spolu

Je prokázáno, že mnoho hádek mezi partnery i manželských krizí vzniká kvůli špatné komunikaci. Sdělujte si vzájemně svá očekávání a potřeby. Nečekejte, že druhý vaše myšlenky uhodne jako nějaký telepat.

Nerezignujte na sex

Je pochopitelné, že z dlouhodobého vztahu se časem vytrácí vášeň. Přesto je velkou chybou na sex zcela rezignovat. Rozvoj intimní roviny má totiž pozitivní vliv na váš vztah. Budete k sobě navzájem tolerantnější a vstřícnější. Nedostatek sexu může vést i k nevěře. Vyvarujte se však provozování sexu za odměnu, to vašemu vztahu jen uškodí. V manželském sexu je důležitá pravidelnost. Stanovte si dny v týdnu, kdy si na sebe uděláte čas. Nezapomínejte ani na mazlení a nesexuální projevy lásky, které jsou rovněž pro budování intimity a harmonického vztahu důležité.

Správně si rozvrhněte volný čas

Častou chybou vedoucí k manželské krizi je emoční závislost na partnerovi. Veškerý volný čas byste netravte jen s partnerem a neomezujte ho v jeho koníčcích. Každý z manželů by měl mít vlastní zájmy a přátele. Část volného času by měl každý trávit po svém. Partneři nejsou siamská dvojčata a mohou být občas zvlášť. O to více se na sebe budete těšit a rádi se ke své polovičce vracet. To však neznamená, že nemůžete mít i nějaké společné koníčky. Právě naopak. Jen si od sebe potřebujete občas trochu odpočinout.

Vztah musí mít cíl

Jakmile odezní opojná zamilovanost, čeká nás tvrdá realita. Ani ten sebelepší partner není dokonalý a má své nedostatky. Počáteční erotický tmel časem vyprchá a vy stojíte před rozhodnutím o budoucnosti vztahu. Jít od sebe nebo zůstat spolu? Pro udržení dlouhodobého vztahu je nezbytné mít neustále nějaký společný cíl. Některé cíle jsou dlouhodobé, jiné krátkodobé. Ale vždy si musíte stanovit něco, co vás vzájemně spojuje, co sdílíte. Pojítkem mezi manželi jsou především děti a společné zájmy.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment