Kde se v Česku vyplatí pracovat?

Vaše současné zaměstnání vás už nenaplňuje nebo snad toužíte po vyšší mzdě či výhodnějších zaměstnaneckých benefitech? Pak vězte, že tato doba je pro změnu práce přímo ideální. Nízká nezaměstnanost nutí zaměstnavatele poskytnout novým i stávajícím zaměstnancům výhodnější podmínky. Zajímá vás, v jakých oborech se v Česku vyplatí pracovat a které profese patří mezi zaměstnavateli k nejžádanějším? Připravili jsme pro vás stručný přehled, v němž najdete o této oblasti veškeré informace.

Nedostatek pracovníků je hlavně v průmyslu.

Již tradičně trpí nedostatkem zaměstnanců průmysl. Jedná se především o automobilový průmysl a strojírenství. Potíže se však projevují např. i v textilním průmyslu, kde chybí specializovaní zaměstnanci. Nedostatek pracovních sil se projevuje rovněž v oblasti logistiky a dopravy.

Jaké profese jsou nejžádanější?

Zaměstnavatelé se už delší dobu potýkají především s velkým nedostatkem pracovníků dělnických profesí, a to kvalifikovaných i nekvalifikovaných. Zájem je také o prodavače, obchodní zástupce, pracovníky zákaznických center i kuchaře. K nejžádanějším pracovníkům v průmyslu patří třeba elektrotechnici, operátoři výroby, programátoři a operátoři CNC strojů, svářeči, obráběči a zámečníci. V oblasti dopravy a logistiky chybí firmám zejména skladníci s oprávněním řídit vysokozdvižný vozík
a řidiči.

Kdo si nejvíc vydělá?

Mezi nejlépe finančně ohodnocené patří pracovníci leteckého provozu (např. piloti, dispečeři a palubní technici), zaměstnanci v oboru bankovnictví, finančnictví a pojišťovnictví nebo řídící pracovníci a specialisté v oblasti IT. Naopak nejnižší mzdy mají např. strážní, vrátní, uklízečky, šičky a švadleny nebo číšníci a servírky.

Nízká nezaměstnanost přináší zaměstnancům výhody

Hledáte-li práci, můžete získat řadu výhod. Na jedno pracovní místo se v současnosti hlásí zhruba jen tři uchazeči. Závažnost situace na pracovním trhu proto nutí zaměstnavatele nabízet pracovníkům vyšší mzdy, různé odměny i benefity. Můžete najít pracovní nabídky slibující příspěvky na lázně, wellness a dovolenou, firemní byt, automobil či příspěvek na dopravu. Setkat se lze i s nabídkou příspěvku na penzijní spoření a životní pojištění nebo příspěvek na stravu a zajištění pitného režimu na pracovišti zdarma.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment