Využíváte sklep efektivně?

Používáte sklepní prostor jen k uskladnění starého a nepotřebného harampádí, které je vám líto vyhodit? Pak svůj sklep nevyužíváte zrovna efektivně. Vždyť v jak rodinném domku, tak v panelovém domě můžete pro tento prostor najít mnohem lepší využití. Poradíme vám, k čemu lze sklep upotřebit.

Sklep rodinného domu nabízí široké možnosti využití

Jestliže máte to štěstí, že vlastníte rodinný dům, jste ve velké výhodě. Oproti obyvatelům panelových domů si totiž můžete se sklepem dělat cokoliv chcete. Zároveň je vám k dispozici mnohem větší prostor. V co všechno lze sklep změnit a k čemu jej využít? Níže uvádíme několik možností.

Vybudujte investiční byt

Dostatečně prostorný sklep lze přetvořit v investiční byt, který budete pronajímat. Počáteční investice do stavebních úprav se vám postupně vrátí a vy získáte další příjem k výplatě.

 

Udělejte si dílnu

Pokud máte doma kutila, můžete předělat sklep na dílnu. Zpravidla stačí provést jen pár úprav a hlavně instalovat kvalitní osvětlení, aby si váš kutil při práci nekazil zrak.

Vytvořte si domácí tělocvičnu

Další možností je využít sklep ke sportovním účelům a vytvořit si domácí tělocvičnu. Tuto variantu však lze realizovat jen ve sklepě, v němž je zajištěn dostatečný přívod vzduchu.

Přetvořte jej na hudební koutek

Má vaše pubertální ratolest zálibu ve hře na bicí? V tom případě proměňte sklep v hudební koutek. Oceníte to jak vy, tak vaši sousedi. Rodinný hudebník nebude nikým rušen při poslechu ani při produkci hudby. Zároveň nebudou ostatní členové rodiny ani sousedé obtěžováni hlukem.

V paneláku máte jen minimum možností

Pokud bydlíte v panelovém domě, poskytuje vám sklep jen málo možností. Zpravidla jde o malé sklepní kóje, které těžko předěláte třeba na tělocvičnu. Jelikož bývá v panelácích problém s úložným prostorem, nabízí se pro sklep jednoznačné využití. Ve sklepě uložte vše, co nepotřebujete každý den a obejdete se bez toho v bytě. Může jít např. o kolo, lyže a nářadí. Máte-li chladný sklep, uložte zde některé druhy ovoce a zeleniny. Prodloužíte tak jejich trvanlivost.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment