Nenechte se při sportu limitovat brýlemi, pořiďte si kontaktní čočky!

Milujete sport a snažíte se mu věnovat každou volnou chvíli, ale od té doby, co se vám zhoršil zrak, si jej neužíváte tak jako dřív? Možná je to způsobeno tím, že nosíte na sport brýle a ne kontaktní čočky. Nic proti brýlím, jsou určitě i báječným módním doplňkem a některým lidem vysloveně sluší, když ale přijde řeč právě na sportovní aktivity, je lepší je nechat pěkně v pouzdře.

Kontaktní čočky dokáží zajistit lepší zrak

Nejen, že brýle sportovce významným způsobem limitují, protože mu jednoduše překážejí, také nedokáží zajistit tak dobrý zrak jako právě kontaktní čočky. Ty totiž ze své podstaty poskytují mnohem lepší periferní vidění.  Málokdo si uvědomuje, že kontaktní čočky zajistí mnohem širší zorné pole, a tak i lepší ostrost vidění. Takové rozdíly pak mohou špičkového hráče dělit od průměrného, díky rychlejší reakci při odpalu míčku apod.

Jak vybrat vhodné kontaktní čočky pro sport?

V tomto ohledu je odpověď relativně snadná. Vzhledem k tomu, že při sportu reálně hrozí ztráta čoček, doporučujeme volit kontaktní čočky jednodenní. V případě ztráty si nemusíte lámat hlavu s jejich nahrazením a pokud sportujete jen například jednou týdně a zbylé dny nosíte brýle, pak i z tohoto důvodu pro vás bude jednodenní varianta nejvhodnější. Před škodlivým UV zářením vaše oči ochrání čočky s UV filtrem.

Kontaktní čočky a adrenalinové sporty

Jste-li stále na vážkách, zda si kontaktní čočky pořídit či zůstat konzervativní a své brýle poutat k hlavě nejrůznějšími způsoby, pak možná tento poslední odstavec bude tím rozhodujícím. Kontaktní čočky jsou totiž vhodné pro většinu sportů, komfort při jejich nošení ocení zejména nadšenci adrenalinových sportů nejrůznějších druhů, ale také třeba běžci či vášniví cyklisté. Při náhlých změnách počasí a prostředí uvítá snad každý, že kontaktní čočky se nezamlžují jako brýle, nekloužou po nose a při náročnějších výkonech z něj tak nepadají. Užijte si každou chvíli bez ohledu na počasí či druh sportu, který vyznáváte právě vy, a to naplno a bez kompromisů.

Tip na závěr: Nezapomeňte si ke svým novým kontaktním čočkám pořídit i nějaký pěkný a trendy obal na čočky. Právě pro sportovce se bude skvěle hodit třeba ten s motivem cyklisty, pokud máte nějakého v rodině, může to být i skvělý tip na vánoční dárek 🙂

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment