Vypadá nevinně, ale má fatální následky: odhalte krvácení do mozku včas!

Zpočátku se může projevovat nenápadně, skoro až nevinně. Jen málokdo by za prvotními příznaky hledal něco horšího. Jenže pak přijde den, který může všechno změnit. Krvácení do mozku je velice závažný stav, který se může projevovat různě. Určitě není na místě podceňovat ani ty nejméně nápadné příznaky – nemuselo by se vám to vyplatit.

Proč vzniká krvácení do mozku?

 

Příčin, díky kterým vznikne krvácení do mozku, může být hned několik. Jednou z nich je například úraz hlavy, který se může stát nešťastnou náhodou. Mezi rizikové faktory spadá i pití alkoholu nebo kouření, dokonce i vysoký krevní tlak.

Jak se projevuje?

 

Zpočátku nenápadně, ale jeho následky mohou být fatální. Níže si představíme nejčastější příznaky, které doprovází krvácení do mozku.

1.      Pocit na zvracení

Jedním z nenápadných projevů krvácení do mozku je pocit na zvracení, případně i samotné zvracení. Způsobí ho prasknutí výdutě malé tepny, kdy krev začne utlačovat mozek v oblasti, která má na starost trávení a dýchání. Člověku se pak může dělat nevolno nebo může i zvracet.

2.      Neostré vidění

Krvácení do mozku se může projevit i tak, že přestanete ostře vidět. Krvácení poškodí centrum vidění a váš zrak se tím pádem logicky zhorší – začnete vidět rozmazaně nebo dvojitě.

3.      Mravenčení obličeje

Při prasknutí tepny nebo cévy může dojít k nepříjemnému mravenčení, nebo chcete-li brnění obličeje. Jakmile na sobě člověk mravenčení zpozoruje, měl by co nejrychleji vyhledat lékaře a jeho pomoc.

4.      Ostrá migréna

Bolest hlavy se čas od času nevyhne nikomu z nás. Ovšem zpozornět byste měli v případě, kdy vás zaskočí ostrá a hodně silná bolest hlavy, která se rozjede okamžitě. Právě nesnesitelná bolest hlavy bývá velmi často podceňovaným symptomem.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment