Vybíráme moderní koberec do domu

Koberec je nejstarší výrobek používaný pro ohřívání, zdobení podlah a stěn v obytných prostorách. Byl populární před mnoha staletími a dodnes nebyl zapomenut. Elegantní ručně vyráběné koberce si mohli dovolit jen bohatí lidé. V moderním světě bylo ruční pletení koberců nahrazeno strojem, což vedlo k levnější výrobě koberců. Proto dnes může každý člověk získat koberec, bez ohledu na svou finanční situaci.  

Jak si vybrat koberec – věnujte pozornost materiálu  

Vlněný koberec bude nejlepším doplňkem klasického obývacího pokoje Nevýhodou vlněných koberců – časté čištění, větší náchylnost k molům a plísním. Moderní výrobci kompenzují tyto přírodní nedostatky vlny, impregnování vláken speciálními odpuzujícími, antifungálními a antimolytickými látkami. Výhodou vlněného koberce je, že ani po deseti letech barvy neblednou, jsou vynikající volbou pro každou místnost v domě či bytě, od obývacího pokoje až po dětský pokoj nebo ložnici.

Hedvábný koberec – lesk a luxus v jednom.  Hedvábné koberce jsou ještě dražší než vlna, ale svými skvělými vlastnostmi vám to vynahradí, jsou neuvěřitelně trvanlivé a velmi krásné. Ve své kráse mohou hedvábné koberce soutěžit s obrazy velkých mistrů – jsou to opravdová umělecká díla.  

Koberec z viskózy je dobrou náhradou přírodních materiálů. Viskózové koberce jsou trvanlivé, mohou být alternativou hedvábného koberce.

Koberec z polyamidu (nylon) – polyamid je běžný syntetický materiál, ze kterého jsou často vyráběny moderní koberce. Jasné vzory, pevnost, pružnost, požární odolnost – to vše platí pro syntetické nylonové povlaky.  Polyamidové koberce ohromují různými barvami, texturami a styly.

Koberce z polypropylenu jsou světlé a krásné, nejsou moc odolné, jejich stáří je krátké, maximálně 4-5 let. 

Polyesterový koberec je velmi podobný vlně, a to nejen svým vzhledem, ale také svou speciální měkkostí a trvanlivostí. 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment