Vyberte si sako, které vám padne jako ulité!

Sako patří k univerzálním kouskům oblečení, které by měla mít ve své šatní skříni každá žena. A to bez výjimky! Unosíte jej totiž při spoustě příležitostí a spolehnout se na něho můžete prakticky kdykoli – když půjdete na pracovní pohovor, až se budete chystat na rande nebo třeba na nějakou kulturní akci. Důležité ale je, aby vám sako padlo. Proto určitě nebude na škodu, když budete mít přehled, jaké druhy a střihy dámského saka můžete na současném trhu pořídit!

Sako delšího střihu pro vysoké ženy

Patříte mezi vyšší ženy, ke kterým byla příroda – co se centimetrů týče – opravdu štědrá? V tom případě je první druh saka pro vás jako stvořený! Poznáte jej podle delšího střihu, který může sahat pod zadeček, ale klidně až do poloviny stehen. Dovolíme si upozornit, že pro ženy menšího vzrůstu není tento druh saka příliš vhodnou volbou, protože by je připravil o tak již cenné centimetry.

Hranaté sako ala Chanel

Sako hranatého střihu můžeme považovat la legendu. Před několika lety jej představila populární Gabrille Chanel a tento druh saka je typický především svým hranatým střihem a kratší délkou. Často se vyrábí z tvídu, což je trochu tvrdší materiál, ale působí nadčasově.

Sako s kostkovaným vzorem v neutrální barvě

Kdo chce vsadit na klasiku, ten by si měl pořídit sako v neutrální barvě s typickým kostkovaným motivem. Tato saka jsou k vidění poměrně často a jsou mezi ženami oblíbená. Jsou k dostání zpravidla v šedé, hnědé nebo béžové barvě a na mnohé působí tak, že patří ke kostýmku. V takovém modelu si můžete vyrazit klidně i do práce, kde budete působit za dámu. Záleží jen na vás, zda si vyberete kousek s drobnými kostičkami nebo většími kostkami – nosí se oboje a obě vypadají skvěle.

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment