Lyže už vás nudí? Zkuste se na sněhu zabavit jinak!

Jste milovníky zimních sportů, ale rok od roku si říkáte, že by to chtělo něčím okořenit? Pak neházejte lyže ani snowboard do žita a pojďte se spolu s námi podívat na další možnosti, jak si bílou nadílku užít…

Lyže trochu jinak

Chcete si dát trochu do těla a běžné lyžování vám v dnešním pojetí přijde vlastně jako takové klouzání s plným servisem v podobě vyhřívaných rychlo lanovek a mnoho dalších vymožeností moderní doby? Pak zkuste skialpinismus a věřte, že lehárko to rozhodně nebude. Nejprve si speciální lyže na skiapl půjčte, a pokud vás to bude bavit, pak investujte do koupě nového vybavení.

Sáňky nejsou jen pro mimina

Sáňkování je také in, už jste zkusili některou ze sáňkařských drah? Nemá to chybu, adrenalin, který vás rozhodně v tomto pojetí překvapí. Závratná rychlost, skokánky a k tomu všemu se nemusíte se saněmi vláčet do kopce na zádech, ale pohodlně se necháte vyvézt lanovkou. Tak hurá na sáňky!

Zorbing na sněhu

Pokud je vám 14 let a více a nebojíte se vyzkoušet tak trochu šílenější zábavu, zkuste se připoutaní uvnitř průhledné koule spustit ze zasněženého kopce rychlostí až 50 km/h.

Snowkiting

Co si představíte pod pojmem snowkiting? Že by něco s dětským drakem? No, nejste daleko od pravdy, jezdec na lyžích či snowbordu se skutečně pohybuje pomocí speciálního tažného draka. Vypadá spíše jako malý padáček a s jeho pomocí ( spolu s větrem) se jezdec může pustit po zasněžených pláních.

Snowtubing

Ani sáňkování na sáňkařské dráze vás nepřesvědčilo a chcete se klouzat trochu jinak? Pak naskočte na speciální nafukovací duši a vydejte se z kopce dolů. Dráhy pro snowtubing jsou speciálně navrženy tak, aby sportovci byli v bezpečí, nemusíte se tedy obávat o své zdraví.

Snežnice

A závěrem se musíme zmínit o sportovním náčiní starém několik tisíc let. Se sněžnicemi se nemusíte bát vyrazit i do horšího terénu mimo upravené cesty. A děti z této zábavy nevynechte, dají se koupit i v dětských velikostech, takže na výlet může vyrazit pěkně celá rodina.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment