Vestavěná skříň nebo klasická? Jak si vybrat?

Již více jak deseti lety se trendem mnoha domácností staly vestavěné skříně, zdálo se, že žádná jiná se snad o interiéru ani nehodí a není možné bez ní využít místo na maximum, je tomu ale skutečně tak? Chystáte se pořídit si skříň a váháte s investicí do vestavěné? Pak vám náš dnešní článek možná trochu usnadní volbu 🙂

Kdy je vestavěná skříň jasnou volbou?

Určitě nechceme ubírat vestavěným skříním na popularitě, jsou místa, kdy opravdu jen tento druh nábytku dokáže využít prostor na maximum. Platí to zejména v těch případech, kdy má místnost atypický tvar. Ať už se jedná o různou výšku stropu nebo je místnost rozměrově nepravidelná. Právě tehdy je totiž prostřednictvím vestavěné skříně možné využít každý volný centimetr a vytvořit z něj úložný prostor, kterého není nikdy dost.

Na klasiku nezanevřete!

Pokud máte místa dostatek a nehrajete doslova o každý milimetr místa, pak určitě lačníte po nějakém designovém kousku v podobě klasické skříně. Do obývacího pokoje by se snad ani jiná nehodila, ten by měl být skutečně spíše o nějakém vkusném originálním nábytku, který podtrhne váš styl.

Možná se vám jeví být skříň jako nevhodný kus nábytku do obývacího prostoru, ale věřte, že i skříň může být solitér. Jen vybrat tu pravou…

Když je to třeba, kombinujte!

Nemyslete si, že by snad nebyla možná kombinace klasické skříně s tou vestavěnou. Například v ložnici či předsíni si budou tyto dvě zcela rozumět. Do výklenku netypických rozměrů vestavěnou, stejně tak po celé stěně ložnice, je-li dosti velká a do volného prostoru výraznější volně stojící kousek, proč ne!

Někdy se nehodí ani jedna

Do hlubokých výklenků nebo skutečně velké místnosti, ve které chcete mít minimum nábytku, je ideální varianta zcela prostá všech typů skříní. Jednoduše si nechte vybudovat z nejpříhodnější části místnosti šatnu. Ta je vlastně takovou příbuznou vestavěné skříně, i když dveře do ní nemusí být po celé stěně, postačí i menší posuvné dveře a prostor uvnitř pak můžete rozvrhnout bez omezení.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment