Vybavte si moderně ložnici. Znáte nové designové trendy?

Jednou z nejdůležitějších místností v bytě je patrně ložnice. Na volbě jejího zařízení velmi záleží, protože vybavení ložnice ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Plánujete nově vybavit svou ložnici a nevíte si rady? Poradíme vám, jak moderně ložnici vybavit. Rovněž vám představíme nové designové trendy, kterými se můžete inspirovat.

Základem ložnice je kvalitní postel a matrace

Nejzásadnějším kusem nábytku je v ložnici nepochybně postel. Její kvalita ovlivňuje jak náš spánek, tak naši páteř. Skvělou volbou je bytelná postel z masivu. Bydlíte-li v malém bytě, je pro vás nejvhodnější postel s dostatečně velkým úložným prostorem. Módní jsou polohovací postele, a také postele s výrazným čalouněným čelem ve stylu 60. let. Trendy postelová čela jsou čalouněná kůží, ekokůží nebo plyšovým sametem.

Nedílnou součástí postele je matrace. Při jejím výběru je třeba vzít v úvahu přiměřenou tvrdost matrace a vhodnost materiálu, z něhož je vyrobena. Osoby s vyšší hmotností a muži obvykle upřednostňují tvrdší matrace než osoby nižší váhové kategorie a ženy. Z hlediska materiálu lze doporučit zvláště latexové matrace, které jsou hypoalergenní. Jde tedy o variantu vhodnou  i pro alergiky.  Dalšími přednostmi latexových matrací jsou jejich ortopedické vlastnosti a vynikající elasticita. Kvalitní jsou také sendvičové matrace s jádrem tvořeným HR pěnou či matrace z líné pěny.

Trendy barvy a materiály

Mezi textiliemi se módním hitem stává hedvábí, přírodní kepr a egyptská bavlna. Mezi lůžkovinami se stávají znovu populární polštáře a peřiny plněné kachním nebo husím peřím.

Obecně jsou módní přírodní barvy i materiály doplněné skleněnými a kovovými prvky. V ložnicích je trendy zvláště postel laděná do tmavě zelena. Může jít o tmavozeleně čalouněné čelo postele nebo tmavě zelené povlečení. Postel oživíte např. světlým kožešinovým přehozem a dekorativními koženými či lněnými polštáři. Rovněž tyrkysové povlečení patří k módním hitům roku. Skvěle ladí s přírodními materiály. Tyrkysová oživuje prostor a působí uklidňujícím dojmem.

Postel i ostatní nábytek zvolte nejlépe dřevěný. Dřevo zútulňuje interiér, zároveň je módní. Trendy nábytek oživují malé tyrkysové plochy (např. lem polic). Do světlého interiéru se hodí tmavší nábytek, do tmavého interiéru volte naopak světlý nábytek. Trendy jsou např. stěny obložené korkem a terakotová podlaha nebo kombinace došeda laděných stěn a dřevěné podlahy. Oblibě se těší také tapetování stěn a podlaha pokrytá kobercem. Tapety volte s jemnými vzory nebo třeba tapetu zobrazující zajímavou přírodní scenérii. Koberec může pokrývat celou podlahu nebo pouze její část. Na tmavou podlahu se hodí béžový či bílý, světlou podlahu skvěle doplní koberec s výraznějšími vzory. Módní jsou např. koberce z hedvábí či bavlny.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment