Víte, kam vyrazit na led? Tipy na bruslení v ČR.

Zima nás přímo vybízí k různým sezónním radovánkám na sněhu i ledu. Preferujete bruslení před lyžováním a nevíte, kde si zabruslit? Máme pro vás pár tipů na skvělá kluziště.

Přehrada Lipno

Chcete-li si zabruslit na čerstvém vzduchu, je skvělou volbou Lipno. Lze zde totiž bezpečně bruslit i v případě, že nezamrzne celá přehrada. O Ledovou magistrálu se starají dobrovolníci, kteří podle potřeby vytvářejí tzv. ovály. Jde o ledové plochy dostatečně silné pro bezpečné bruslení. Jeden z oválů se nachází u loděnice v Lipně nad Vltavou. Další ovály najdete ve Frymburku a Horní Plané.

Na Hvězdě v Třebíči

Denně od 9 do 19 hodin si také zabruslíte na třebíčském baseballovém stadionu Na Hvězdě. Po bruslení se můžete občerstvit v restauraci, která se nachází v areálu stadionu.

Pražští bruslaři mohou na Gutovku i na Pankrác

O řádění na ledě nejsou ochuzeni ani Pražané, kteří mohou vyrazit na ledovou plochu ve Sportovním areálu Gutovka. Zabruslíte si tu denně od 8 do 22 hodin. Nepotřebujete ani vlastní brusle, v areálu se totiž nachází půjčovna bruslí. Víkendové dovádění na ledě si užijete třeba v Zimním stadionu Novodvorská – HC Kobra na Praze 4.

Další ledovou plochu najdete před OC Arkády Pankrác. K dispozici je vám občerstvení i půjčovna a brusírna bruslí. Pokud počasí dovolí, bude kluziště otevřeno až do začátku března.

Bruslí se i v Olomouci a Brně

Moravští bruslaři mohou vyrazit v Olomouci do Smetanových Sadů, kde vzniklo kluziště s asfaltovým podkladem. Vhodné ledové plochy mají i Brňané, kteří si zabruslí na Brněnské přehradě. Rovněž si zabruslí na Kluzišti Za Lužánkami, kde je bruslařům poskytnuto komfortní zázemí. V blízkosti ledové plochy se nachází šatna, WC, občerstvení či půjčovna a brusírna bruslí. Návštěvníkům kluziště je k dispozici také ošetřovna.

Bezpečnostní rada na závěr

Nejbezpečněji si zabruslíte na udržovaných a uměle vytvořených kluzištích. Pokud vás láká zamrzlý rybník či jiné přírodní kluziště na osamělém místě, buďte obezřetní. Na přírodní ledovou plochu vyrazte jen za příznivých bruslařských podmínek. Led by měl mít alespoň tloušťku 18–25 cm. Mrznout by mělo zhruba 5 dní v kuse, ideální je teplota alespoň -5 °C. Nedbáte-li na bezpečnost, hrozí vám nepříjemná koupel v ledové vodě.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment