Chcete zlepšit fyzičku a zvýšit sebevědomí? Zkuste bojové sporty!

Zvláště máte-li sedavé zaměstnání, potřebujete nějakou fyzickou aktivitu, která vás udrží v kondici. Zajímavou možností, jak si zlepšit fyzičku, jsou bojové sporty. Navíc se naučíte sebeobraně a zvýšíte si také sebevědomí. I ženám budete více imponovat. Co si víc přát? Jenže bojových sportů je mnoho. Který z nich si vybrat? Poradíme vám, jaké bojové sporty jsou pro vás to pravé.

Jak si vybrat bojový sport?

Existuje mnoho způsobů, jak si bojový sport vybrat. Ideální je vzít v potaz aktuální fyzickou kondici a také na tom, co od bojového sportu očekáváme.

Bojový sport pro klidné povahy? Tai-chi.

Hledáte klidnější aktivitu, která vás udrží fit je možné s ní začít v každém věku? Zkuste tai-chi! Výhodou tohoto bojového umění je, že s ním lze začít bez ohledu na vaši aktuální kondici. Někomu však může připadat příliš nudné. I když vypadá jednoduše, nácvik je poměrně náročný. Rozhodně není pro každého. Nejste-li zrovna trpělivý, tak zvolte jiný sport. Tai-chi je známé plynulými a pomalými pohyby, které vyžadují jsou součástí tai-chi sestav.

Jde vám hlavně o sebeobranu? Naučte se Krav Magu nebo Jiu-jitsu!

V tomto případě je pro vás nejvhodnější volbou Krav Maga nebo Jiu-jitsu. Udržíte si fyzičku a naučíte se efektivně bránit. V současnosti je velmi populární Krav Maga, která je velmi praktická. Naučí vás efektivní sebeobraně v nejrůznějších situacích (včetně napadení střelnou zbraní). Jiu-Jitsu je rovněž skvělé. Naučíte se využít sílu protivníka ve svůj prospěch. Bojuje se převážně beze zbraní nebo se využívá některých menších zbraní.

Je libo drsnější bojový mix? Vyzkoušejte MMA!

Netušíte, co zkratka MMA znamená? Jde o mixed martial arts neboli smíšená bojová umění. Tento sport zahrnuje např. prvky boxu, thaiboxu, karate, juda či wrestlingu. Při provozování MMA si velmi zlepšíte fyzičku a zvýšíte sebevědomí. Pokud potřebujete shodit pár kil, tak je pro vás tím pravým sportem. Skvěle se při něm totiž hubne.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment