Vestavná trouba nebo volně stojící sporák?

Zařizujete novou kuchyni nebo plánujete rekonstrukci té stávající, protože vám její uspořádání nevyhovuje? V tom případě možná budete řešit dilema, zda zvolit volně stojící sporák nebo raději vestavnou troubu. Zatímco někteří nedají dopustit na klasiku v podobě volně stojícího sporáku, jiní už si zvykli na jakési pohodlí, které nabízí vestavná trouba. Stojíte i vy před tímto rozhodnutím a chcete poradit, které možnosti dát nakonec přednost?

Výhody a nevýhody volně stojícího sporáku

Volně stojící sporák je považován za klasiku, která má i v dnešní moderní době místo v kuchyni mnoha z nás. Dříve jiná varianta neexistovala a nebylo mezi čím vybírat, možná především proto právě starší generace nedá na tento typ sporáku dopustit. Podívejme se společně na jeho pro a proti.

Výhody

Výhodou volně stojícího sporáku je bezesporu pořizovací cena. Co se totiž financí týče, jsou tyto sporáky citelně levnější, nežli vestavné varianty. Další výhoda může spočívat v tom, že kvůli sporáku nemusíte předělávat celou kuchyni – to znamená myslet na místo v pracovní desce

Nevýhody

Za velké mínus volně stojícího sporáku můžeme považovat mezery mezi sporákem a kuchyňskou linkou, kam čas od času zapadne nějaký nepořádek a ten je poté potřeba složitě lovit. Další nevýhoda je ta, že volně stojící sporák je 2v1 – tedy jak trouba, tak i sporák. V případě, kdy se vám jedna část rozbije, a vy sporák odvezete na opravu, přijdete jak o troubu, tak i sporák. A to už může být problém.

Výhody a nevýhody vestavné trouby

Vestavné trouby celkově jako veškeré vestavné spotřebiče jsou hitem současné doby. Jsou moderní, úsporné na místo a velice oblíbené. I tato varianta s sebou ale přináší určité plusy a mínusy, na které se teď společně podíváme.

Výhody

Vestavná trouba je úsporná na místo. Nepotřebujete pro ni speciální místo někde v kuchyni, jako tomu je u volně stojící sporáku. Zabuduje se totiž do kuchyňské linky. Další výhoda je, že trouba bývá zpravidla samostatná, varná deska je pak zvlášť, takže když se vám rozbije trouba, zůstane vám po dobu opravy alespoň varná deska – a naopak. Výhoda vestavné trouby je i ta, že na pohled moc pěkně vypadá.

Nevýhody

Pokud bychom se chtěli pídit po nevýhodách, určitě bychom mohli označit vyšší pořizovací cenu. Jestliže si budete chtít koupit vestavnou troubu, pak počítejte s tím, že si připlatíte. Další nevýhoda spočívá v tom, že s vestavným spotřebičem musíte počítat při řešení kuchyně, do již zařízeného interiéru se totiž dopasuje jen stěží.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment