Vánoce lze strávit i u moře

Proč trávit zimní dovolenou na horách, když si ji můžete užít i u moře? Mimořádně zajímavé je strávit v teplých krajích vánoční svátky. Dáme vám pár tipů, kde si exotické Vánoce nejvíce užijete.

více v článku...

Srí Lanka

Tento ostrovní stát v jihovýchodní Asii vám nabízí nejen krásné pláže, okouzlující přírodu i prohlídku kulturních památek (např. skalního paláce Sigiriya přidaného na Seznam světového dědictví UNESCO). Na své si zde přijdou milovníci čaje, jelikož se na Srí Lance nachází řada čajových plantáží. Srí Lanka je proslulá zvláště cejlonským čajem. Jedinečným zážitkem pro vás může být kupříkladu jízda na slonovi. Rovněž vás čekají nevšední kulinářské zážitky.

V prosinci je nejideálnější se vydat do jižní a jihozápadní části Srí Lanky, kde touto dobou probíhá období bez dešťů. Prosincové denní teploty bývají kolem 29 °C. Počasí vám umožňuje užívat si nejen koupání v moři, ale také opalování. Mnoho zábavy si užijete ve městě Hikkaduwa. Rovněž máte možnost si prohlédnout místní buddhistické a hinduistické chrámy. Pokud máte dost městského ruchu a ani nechcete prohlížet tamní chrámy, vypravte se na místní pláž. Jde o skvělé místo ke koupání
i k potápění. Jsou zde krásné korálové zahrady. Pokud si chcete vyzkoušet surfování, tak ideální podmínky poskytuje pláž Mirissa. Neváhejte a poznejte kouzlo Srí Lanky na vlastní kůži.

Jamajka

Tento nádherný ostrov se nachází v oblasti Karibiku. Jamajku proslavil Bob Marly s hudebním stylem reggae. Ostrov jde znám rovněž díky chutným koktejlům s jamajským rumem. Ostrov proslul také zajímavou kuriozitou. Jamajka je držitelem rekordu v největším počtu kostelů na metr čtvereční, rekord je zapsán v Guinessově knize rekordů.

Na Jamajce se nachází bohatá i unikátní fauna a flóra. Během dne se teplota vzduchu pohybuje kolem 31 °C, podmínky jsou ideální k opalování a provozování vodních sportů. Těšit se můžete na bílé písečné pláže, korálové útesy i nádherné vodopády. Jamajka je oblíbeným místem zvláště pro surfaře, potápěče i rybáře, kteří zde pro své koníčky mají ideální podmínky. Také gurmáni si přijdou na své. Karibská kuchyně a pravé jamajské koktejly rozhodně stojí za ochutnání.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

One Thought to “Vánoce lze strávit i u moře”

  1. https://profi-clanky.cz/
    […] možnost pohrát si na pískovišti, k čemuž ale ne vždy máme ty nejlepší podmínky. Jakmile venku nepanuje příznivé počasí – prší nebo je zima – jen stěží vezmeme dítka dobrovolně […]

Leave a Comment