Kam vyrazit s dětmi před Vánoci? Pár tipů na zajímavé akce je tu!

Neseďte s dětmi doma a raději vyrazte na výlet. Poznejte kouzlo Vánoc v různých koutech Česka.

Za betlémy do Telče

Nedílnou součástí Vánoc jsou betlémy. Prohlédnout si je můžete třeba v Muzeu Vysočiny Jihlava na Náměstí Zachariáše z Hradce 1 v Telči. Prohlídka je možná o adventních víkendech a ve svátky
od 10 do 16 hod.

Za balónky do Frýdlantu nad Ostravicí

prosince v 15.15 hod. se v rámci projektu Český Ježíšek koná pokus o překonání rekordu ve vypouštění balónků z roku 2014. Děti mohou vyslat svá vánoční přání Ježíškovi na balónku. Akce se koná na Náměstí.

Sladké Vánoce ve Vrchlabí

Od 11. 11. 2016 do 15.1. 2017 se v Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí koná zajímavá výstava s názvem Sladké Vánoce. Poznáte vánoční cukroví a sladké pokrmy typické pro oblast Krkonoš a Podkrkonoší. Děti budou jistě nadšeny. Výstava je přístupná každý den kromě pondělí od 8 do 16.30 hod. v prostorách bývalého augustiniánského kláštera.

Do Frymburku za Ježíškem

Pouze 10. a 11. prosince od 12 do 16 hodin se koná již tradiční akce Putování za Ježíškem. Jedná se pouť do kapličky, kde je instalována schránka na vánoční přání. Ježíšek se nějak musí dozvědět, co si děti přejí pod stromeček.

Do Plzně za pohádkami

Hledáte zábavu pro menší děti? Máme pro vás tip. V Plzni se letos koná několik divadelních představení pro děti, které je zabaví.

Muzikantská pohádka

Jedná se o humorné představení plné písniček a pohádkových bytostí. Pohádka je vhodná pro děti různého věku (8. 12. v 10 hod. v Divadle J. K. Tyla: Nové divadlo – Malá scéna, Palackého náměstí 30).

Medvědí Vánoce

Příběh o dvou medvědech, kteří se rozhodnou oslavit Vánoce po svém. Představení je vhodné pro děti ve věku 3+ (11. 12. v 14.30 hod. v Měšťanské besedě, Kopeckého sady 13).

Andělská Pohádka

Hudební pohádka o neposedném andělíčkovi, jehož přičiněním se na zemi dějí nedobré věci. Děti zjistí, jak se andílek napraví a může všem kolem dělat radost. Představení je vhodné pro děti ve věku 3+ (18. 12. v 16 hod. v Měšťanské besedě, Kopeckého sady 13).

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

One Thought to “Kam vyrazit s dětmi před Vánoci? Pár tipů na zajímavé akce je tu!”

  1. https://izpravydnes.cz/
    […] času. Máme pro vás další ze série vánočních inspirativních článků. Tentokrát na téma vánoční ozdoby, a jak si je udělat sami, třeba pěkně pospolu s dětmi nebo i dalšími […]
    https://pressmedia.rajce.idnes.cz/Svet_Zeny/

Leave a Comment