Utajená krása se skrývá za humny. Poznejte polské hory.

Kvůli zimní dovolené se nemusíte vypravovat do Alp. Krásu zasněžené přírody a zimní sporty si můžete plně užít také u našich polských sousedů. Najdete tu pro Čechy málo známé, a přesto atraktivní lyžařská střediska. Mnohé z nich se navíc nacházejí blízko českých hranic. Poznejte krásu polských Karpat nebo polských Sudet. Jistě vás uchvátí.

Polské Karpaty

Za návštěvu stojí např. Tatrzański Park Narodowy ležící v polských Karpatech. Jejich součástí jsou Rysy. Jde o nejvyšší horu Polska. Přesněji řečeno je nejvyšší polskou horou jejich severozápadní vrchol měřící 2499 m. n. m. Střední vrchol Rysů ležící na Slovensku měří 2503 m. n. m. Nejnižší vrchol Rysů je jihovýchodní a měří 2473 m. n. m. Podobně jako nejvyšší vrchol Rysů se nachází na území Slovenska.

Milovníci zimních sportů si užijí zimních radovánek v oblíbeném třeba v lyžařském středisku Kasprowy Wierch. Rozprostírá se na vrcholku a na severních svazích hory s názvem Kasprowy Wierch v polské části Západních Tater. Jde o nejvýše položené lyžařské středisko v Polsku. Zkušení lyžaři ocení lyžařské trasy Hala Goryczkowa a Hala Gąsienicowa. Středně pokročilým lyžařům je určena např. sjezdovka do Kużnic přes Karczmisko.

Polské Sudety

Za zimními sporty se můžete vydat i do Západních Sudet. Atraktivními lokalitami jsou kupříkladu Karpacz, Łysa Góra či Szklarska Poręba. Milovníkům bílé stopy doporučujeme Jakuszyce a jejich blízké okolí, kde jsou ideální podmínky pro běžecké lyžování. Sportovní vyžití pro začínající lyžaře poskytuje zvláště středisko Kopa protkané dostatkem snadných modrých tras. Rodinám s dětmi se může líbit SkiArena Szrenica. Zalyžují si tu jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Kromě sjezdového lyžování je tato lokalita vhodná i pro snowboarding. Za zmínku stojí rovněž skiareál Czarna Góra, který se nachází poblíž malebného městečka Bystrzyca Kłodzka. Místní atrakcí je např. snowtubingová dráha. Skiareál Czarna Góra je atraktivní zvláště pro snowboardisty, jelikož se zde nachází snowpark. Děti si užijí kupříkladu sáňkování v Jędrusiowej Polanie.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment