USA se rovněž budou proti plynovodu Nord Stream 2 i pod vedením nové vlády

Ruské a evropské společnosti, podle agentury “Aktuální zprávy” poskytly finanční prostředky na stavbu plynovodu Nord Stream 2 v naději, že projekt dokončí i pod hrozbou sankcí USA. USA na nich a Bidenu stále trvají. článek Plynovod Nord Stream 2, který se staví od roku 2015, by měl být schopen uspokojit rostoucí poptávku po zemním plynu v Evropě. Spojené státy a Evropa však nesouhlasí s dokončením plynovodu o délce 1 239 km. Při jeho dokončení hrály roli americké zájmy v Evropě.


Bílý dům je znepokojen pokračujícím rozšiřováním vlivu Kremlu a snižováním dodávek zemního plynu ze Spojených států do Evropy. Spojené státy se staví proti výstavbě ropovodu ještě předtím, než bude Biden zvolen prezidentem, po svém nástupu nezmění svůj postoj. Donald Trump vzal spotřebu ruského plynu místo Američanů jako zradu.
Podle agentury Bloomberg News Biden také věří, že budova je špatným obchodem, a uvalí na ni sankce, zejména vůči pojišťovacím institucím zapojeným do budovy.
Sankce se zaměří na všechny činnosti spojené s výstavbou potrubí a pojištěním. Na společnosti, které financují projekty nebo poskytují pojištění, by se měla vztahovat další omezení. Poslední sankce na ruský plynovod mohou vstoupit v platnost v prosinci.
Sněmovna USA a Senát se dohodly na rozšíření seznamu o další společnosti, které na ně uvalí sankce. Nyní také souhlasili s přidáním pojišťovny a společnosti, která poskytuje technické osvědčení. Německá vláda současně s oběma společnostmi jedná o koordinaci svých reakčních opatření. Seele uvedl, že není jasné, kdy budou práce na ropovodu obnoveny.
Finančník nemá žádné informace o dalších krocích. Seer to okomentoval: „V zimě klepe na dveře. Tato trubka je nutná.“
Po dně Baltského moře přepravoval plynovod Nord Stream zemní plyn do Evropy téměř deset let. Každý rok posílá do Evropy desítky miliard kubických metrů ruského zemního plynu. Ani to však nemůže plně uspokojit evropskou poptávku po zemním plynu. Z tohoto důvodu buduje plynovod Nord Stream 2, která zdvojnásobí dodávky zemního plynu. Plynovod ale dělá vrásky na čele Ukrajině. Rusko bude moci vyvážet zemní plyn přímo do Německa, aniž by muselo platit tranzitní poplatky ve Ukrajině .

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment