Umíte správně pečovat v zimě o pleť? Poradíme vám, jak na to.

Vaší pleti nesvědčí řada věcí. V zimním období jde o studený vítr, nízké venkovní teploty a přechody z vyhřáté místnosti do mrazivého počasí. Dochází třeba k dehydrataci pleti nebo zčervenání pokožky vlivem častých přechodů ze zimy do tepla. Je nezbytné věnovat pleti v zimě speciální péči, jinak se vystavujete např. zvýšenému riziku vzniku vrásek. Nevíte, jak o pleť v zimě pečovat? Máme pro vás několik osvědčených tipů, jak na to.

Co dopřát pleti v zimě?

Všechny druhy pleti vyžadují v zimním období hydrataci, zvláště suchá pleť potřebuje také dostatečné vyživení. Nejvíce trpí v zimě suchá pleť, která je nedostatečně chráněna před chladem a mrazem. Vhodným přípravkem pro suchou pleť je bambucké máslo či hydratační krém obsahující lipidy a esenciální mastné kyseliny. Rovněž potřebujete vyživující krém. Pro suchou pleť existují speciální zimní krémy, které jsou zpravidla poměrně hutné. Pro vaši pokožku jsou nezbytností. Zimním krémem vhodným pro suchou a citlivou pleť je např. Cold Cream od Avène. Suché pleti svědčí v zimě přírodní olivový krém značky Ziaja, který lze použít i na normální typ pleti.

péče o pleť v zimě - večerník tělo

Máte-li mastný typ pleti, zima vám tolik neuškodí. Přesto i vaše pleť potřebuje speciální péči a měla byste se řídit několika pravidly. Nepoužívejte speciální zimní krémy, jsou totiž určeny zvláště pro suchou pleť postrádající dostatek přirozeného kožního mazu. Vyhněte se pleťovým vodám obsahujícím alkohol, zbytečně by vaši pleť vysušovaly. Pokud nejedete na hory, postačí vám běžný hydratační krém, který neucpává póry. V zimě je pro vás ideální volbou hydratační krém s UV filtrem BioMineral od SynCare. Využijí ho i majitelky smíšené pleti.

Péči vyžadují i rty a ruce

Pozornost si v zimě zasluhuje nejen pokožka obličeje, ale zvýšenou péči potřebují i vaše rty a ruce. Vyhnete se tak vysušeným rtům či popraskané kůži na rukou. V zimě používejte balzám na rty s vitaminem B12, doporučit vám lze i potírání rtů olivovým olejem.

Na ruce používejte krém, který aplikujete předtím, než jdete ven. Krém aplikujte po umytí rukou. Jaké přípravky jsou vhodné? Pro suchou a mrazem poškozenou pokožku doporučujeme krém na ruce od Neutrogeny. Hodí se jej používat i v případě, že jedete na hory. Pokud se nenacházíte-li se v extrémně mrazivých podmínkách nebo nemáte-li suchou pokožku, postačí vám na ruce použít vinný krém od Manufaktury. Samozřejmě neopomeňte v zimě nosit rukavice, neriskujte popraskání pokožky a vznik omrzlin.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment