Umíte si správně barvit vlasy? Tipy, jak na to!

Nemáte čas zajít ke kadeřnici a chcete si nabarvit vlasy doma? Mnoho žen se sice barví podomácku, ale dopouští se zásadních chyb. Neznají základní zásady barvení a výsledný efekt pak nevypadá zcela podle jejich představ. Chcete při barvení docílit dokonalého účesu jako od kadeřníka? Máme pro vás pár tipů, jak na to.

Kupte si dostatečné množství kvalitní barvy.

Dříve než začnete s domácím barvením, kupte si opravdu kvalitní barvu na vlasy. Nedoporučují se barevné šampony a postupně smývatelné barvy, zpravidla jsou totiž nekvalitní a žádoucího výsledku s nimi nedosáhnete. Volte raději permanentní barvy, které vynikají silným krycím efektem. Nechcete se obarvit klasicky, ale toužíte třeba po ombré? Vyzkoušejte zesvětlující krém či sprej na vlasy. Pokud máte delší vlasy, kupte si raději dvě balení barvy. V opačném případě totiž může být obarvení nerovnoměrné.

Důležité kroky před barvením

Bezprostředně před barvením si nemyjte vlasy. Rovněž se seznamte s návodem a doporučeními výrobce barvy. Není to nutné jen kvůli následnému výsledku barvení, ale jde také o potenciální riziko alergické reakce. Výrobce vždy popisuje v návodu postup zjištění možné alergie. Na předloktí si naneste trošku barvy. Pokud nedojde k podráždění pokožky, můžete přistoupit k dalšímu kroku. Abyste se zbytečně neušpinila, potřete si čelo a pokožku obrysu vlasů krémem. Totéž doporučujeme i v případě ušních boltců. Po obarvení se z těchto míst jinak barva špatně smývá.

Samotné barvení

Při barvení je třeba postupovat podle návodu a doporučení výrobce. V případě, že potřebujete dobarvit odrosty, nejprve obarvěte kořínky vlasů. Barvu na nich nechte působit po dobu doporučenou v návodu. Až pak naneste zbytek barvy na celou délku vlasů a nechte cca 10 minut působit. Nakonec vlasy opláchněte.

Užitečné tipy

K rychlejšímu obarvení vám dopomůže igelitový sáček, do něhož nabarvené vlasy zabalíte. Jestliže je na vás výsledek barvení příliš intenzivní, pomůže vám šampon proti lupům a vlasová kúra. Díky nim barvu ztlumíte. Po nabarvení nezapomeňte použít vlasovou masku, která zajistí lesk a ochranu barvy.

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment