Stydíte se? Cvičte ve dvojici!

Změna životního stylu je pro mnoho lidí nutností. Platí to zvláště v případě, že máte sedavé zaměstnání a chybí vám dostatek pohybu. Jenže začít sportovat nebývá vždy snadné. Od cvičení vás může odradit třeba mírná nadváha a nízké sebevědomí. Nechcete se ztrapnit před okolím? Bojíte se, že se vám
pro váš vzhled a nízkou kondici budou ostatní smát? Máme pro vás dobrou zprávu! Ničeho takového se nemusíte obávat, posmívat se vám mohou jen hloupí lidé. Přesto si netroufáte začít se cvičením? V tom případě vyzkoušejte osobní trénink, kde jste jen vy a trenér. Další možností je cvičení ve dvojici (např. s partnerem či kamarádkou), které vás motivuje k lepším výkonům. Rovněž u cvičení snáze vytrváte, bude vás totiž více bavit.

Proč cvičit ve dvou? Vzájemně se podpoříte!

Zdráháte se začít se cvičením ve dvojici a máte dojem, že je to zbytečné? Pak jste na omylu! Cvičení ve dvojici je vlastně jakýmsi hybridem mezi individuálním tréninkem jednotlivce a v kolektivu. Z tréninku ve dvou vytěžíte maximum výhod a eliminujete negativa. Předností individuálního cvičení je snadná úprava konkrétním potřebám cvičence. Nevýhodou je, že jednotlivec může při individuálním cvičení brzo ztratit motivaci. Nemá totiž s kým měřit síly. Oproti tomu trénink ve větším kolektivu udržuje zdravou soutěživost, ale zpravidla nevyhovuje stydlivým a introvertním jedincům.

Specifika tréninku ve dvou

Jak potvrzuje autorka programu Hubnutí Rožnov Michaela Karbanová, je prokázáno, že cvičení ve dvou přináší lepší výsledky než v případě, že cvičíte sám. Dvojice se také vzájemně podporuje ve vytrvalosti a motivuje k vyšším výkonům. Hlavním kladem je však skutečnost, že snáze splníte své předsevzetí o změně životního stylu. U cvičení vydržíte, bude vás více bavit a u partnerských dvojic mohou společné pohybové aktivity napomoci k utužování vztahu.

Kde si zacvičit ve dvojici? Zkuste to u nás!

Body centrum Rožnov nabízí diskrétní cvičení pro jednotlivce i dvojice, a to v příjemném a útulném prostředí. Při cvičení Rožnov si zformujete postavu, dostanete se do lepší kondice a zvýšíte si sebevědomí. Na tréninku budete maximálně čtyři (dva cvičenci a dva trenéři). Konečně se rozlučte s přecpanými posilovnami a dopřejte si při cvičení komfort, který si zasloužíte.

Náš tip: Pokud si pořídíte jízdní kolo, i cyklovýlety ve dvou budou více zábavnější. Jízda na horském kole podporuje kardiovaskulární systém a napomáhá k hubnutí.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment