Poznejte krásy Moravy!

Rádi cestujete po Česku a poznáváte krásy naší vlasti? Omrzelo vás již navštěvovat nejznámější turistické cíle jako jsou třeba Praha, Lednice, Brno či Olomouc? Navštivte třeba nádherné kouty Moravy, které nejsou tak opěvované a přeplněné turisty, ale o to více vás nadchnou.

Třebíč

Na západní Moravě vás osloví kupříkladu Třebíč, který je zařazen mezi města památek UNESCO. Za návštěvu zde stojí např. židovská čtvrť a židovský hřbitov či Bazilika sv. Prokopa. Kromě řady památek vás osloví i okolní přírodní krásy (třeba Přírodní park Třebíčsko a Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step). Milovníky kulturních akcí osloví řada výstav, koncertů i různé festivaly. Za zmínku stojí např. Třebíčské kulturní léto končící 16.9. Bramborobraním.

Jaroměřice nad Rokytnou

Město se nachází poblíž Třebíče na úpatí Českomoravské vrchoviny. Zaujme zvláště nádherným barokním zámkem ve stylu francouzské Versailles a Muzeem Otokara Březiny. Obdivovat zde můžete i krásné sakrální stavby (např. Chrám sv. Markéty či Kapli sv. Kateřiny). Milovníci hudby ocení akce jako např. Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského.

Vizovice

Sem rádi zavítají zvláště milovníci folkloru a pálenek. Ve Vizovicích se totiž pořádá mnoho folklórních akcí. Město je rovněž spojeno s proslulou výrobnou pálenek RUDOLF JELÍNEK. Kromě poslechu lidové hudby a degustace slivovice však Vizovice nabízí i prohlídku řady památek. Za návštěvu stojí kupříkladu tamní zámek vystavěný v 18. století.

Uherské Hradiště

Jedná se o malebné město Zlínského kraje nabízející bohaté kulturní vyžití. Pořádá se zde mnoho zajímavých akcí jako např. Festival hudebních nástrojů lidových muzik, Slavnosti vína či Letní filmová škola. Rovněž zde najdete řadu památek stojících za vidění (např. městské opevnění, Stanclovu lékárnu, františkánský a jezuitský klášter, Slovácké muzeum). Pokud budete unaveni a zatoužíte po osvěžení, zavítejte do tamního aquaparku nebo si dejte vynikající italskou zmrzlinu v centru města.

Chropyně

Kousek od Kroměříže najdete Chropyni. Jde o město pyšnící se krásným zámkem, který je spojen s pověstí o králi Ječmínkovi. Ten má pomoci Moravě, až jí bude nejhůř. Zámecký areál bývá dějištěm Hanáckých slavností konaných každý lichý rok. Nedaleko zámku se nachází Chropyňský rybník zařazený mezi národní přírodní památky.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment