Tipy pro zařízení malé ložnice

Bydlíte v paneláku a váš byt nedisponuje velkou ložnicí? Řešíte problémy s nedostatkem prostoru a nevíte, jak miniaturní místnost na spaní vybavit? Máme pro vás několik užitečných tipů, díky kterým se vaše malá ložnice stane prostornější.

Základem je výběr postele

Nejzásadnější roli při zařizování každé ložnice hraje volba postele. Nejinak je tomu v případě malého prostoru. Vhodnou postel můžeme označit za základ, který napomůže získat nějaké volné místo navíc.

Která postel je ta pravá?

Při výběru ideální postele zohledněte, kolik osob ložnici užívá. Spíte v ní sami nebo v páru? Jestliže jste singl, oceníte kupříkladu patrové jednolůžko, pod které lze umístit prádelník, šatní skříň apod. Manželům se zase hodí dvoulůžková multifunkční postel. Ta kombinuje příjemné poležení s úložným prostorem.

Pryč se zbytečnostmi!

Nemáte-li místa nazbyt, odstraňte z ložnice všechny zbytečnosti. Jedná se zvláště o přemíru dekoračních prvků, rozměrný nábytek atp. Rozloučit se zpravidla musíte i s televizí, která by vám zbytečně ubírala prostor. Umístěte ji proto raději jen v obýváku. Malá ložnice prostě vyžaduje vsadit na interiérový minimalismus a nejnutnější (ideálně multifunkční) vybavení. Za zvážení stojí i pořízení posuvných dveří. Obáváte se, že bude ložnice v minimalistickém stylu působit příliš stroze? V tom případě použijte k výzdobě místnosti 3D tapetu nebo samolepky na zeď.

Zvětšete prostor i opticky

Kromě boje o každý volný centimetr se vyplatí malou ložnici zvětšovat i opticky. Místnost pak nepůsobí tak stísněne a vy se v ní budete cítit mnohem příjemněji. Stačí využít zrcadel a barev.

Kam se zrcadly?

V malé ložnici je ideální umístit zrcadla na šatní skříň. Obohatíte místnost o praktický prvek, a ještě dosáhnete optického zvětšení prostoru.

Správně zvolte výmalbu i barvu zařízení

Obecně platí, že do malých místností patří světlé a lehké barvy. V ložnici se nejlépe vyjímá kupříkladu bílá či pastelově modrá výmalba. Nábytek zvolte ve světlých odstínech dřeva (např. borovice, dub). Zbývající vybavení může být stříbrné.

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment