Tipy na lehké pokrmy plné afrodiziak.

Jste čerstvě zamilovaní nebo jen chcete oživit váš vztah? To přímo vybízí k romantické večeři při svíčkách završené nocí plnou vášně. Jistě uznáte, že svíčková na smetaně nebude právě nejvhodnějším  pokrmem. Česká kuchyně má sice řadu kulinářských skvostů, ale nepatří právě k nejzdravějším. Navíc těžká jídla vaše sexuální libido spíše utlumí, než nabudí. Naopak lehce stravitelná večeře plná přírodních afrodiziak zažehne vášeň zaručeně. Platí to nejen 14. února nebo v den vašeho výročí, ale po celý rok.

Co na tabuli pro romantiky nesmí chybět?

K přípravě menu pro zamilované využijte suroviny známé svými afrodiziakálními účinky. Mužskému libidu a erekci svědčí třeba zázvor, chilli, kapary, rajčata, česnek, chřest, mrkev nebo ořechy a některé dary moře. Afrodiziakální účinky mají prý granátová jablka či maso z úhoře. Na ženskou touhu příznivě působí zpravidla afrodiziaka podněcující smyslové vnímání a navozující pocit uvolnění a pohody. Doporučit lze aromatické koření jako hřebíček, skořice, vanilku, šafrán či oregano. Pomůže i umírněná konzumace vína. Účinek afrodiziak na ženy je však problematický, protože ženská sexualita je ovlivněna psychosociálními faktory.

Vhodnými pokrmy tak jsou např. špagety s rajčaty a kapary, smažený úhoř na chilli, celerovo-mrkvová polévka nebo salát s krevetami a granátovým jablkem. Proslulým afrodiziakálním pokrmem jsou různě upravené ústřice. Pro inspiraci uvádíme jeden recept.

Ústřice s česnekem

K přípravě potřebujete 6 ústřic, špetku soli, trochu bazalky, lžíci másla a stroužek česneku. Nejprve otevřete ústřice nožem. Šťávu z ústřic slijte do misky. Z lastury vyjměte maso, které krátce orestujte s česnekem a bazalkou. Následně přilijte šťávu z ústřic a osolte.  Maso duste 2 minuty. Podávat můžete jak na talíři, tak stylově v lasturách.

Jak přírodní afrodiziaka působí?

Afrodiziakální účinky některých potravin úzce souvisí s látkami, které jsou v nich obsaženy. Ty zlepšují prokrvení pohlavních orgánů a stimulují centrální nervovou soustavu. Příjemná atmosféra účinky afrodiziak umocňuje, takže výbuch vášně na sebe nenechá dlouho čekat. Samozřejmě afrodiziaka nejsou všemocná. Sexuální libido negativně ovlivňuje řada faktorů (např. vyšší věk a některá onemocnění). Účinek afrodiziak proto nepřeceňujte.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment