Tipy na listopadové výletování

Gastroherna Národního zemědělského muzea

Od 26. října do 31. prosince

Národní zemědělské muzeum Praha

 Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, co pro nás znamená jídlo? Je to jen obživa? Nebo nutnost? Či snad forma potěšení? Co kdybyste se nad touhle otázkou zkusili zamyslet v Národním zemědělském muzeu, kde od 26. října až do konce letošního roku probíhá akce zvaná Gastroherna. Podíváte se zde do gastrhistorie, zjistíte, čím se živili naši předkové nebo se podíváte na to, co naši předkové hodovali během zemědělského roku. Na vlastní kůži si zde vyzkoušíte, jak se vařilo v pravěku, středověku i v renesanci.

Vánoční výstava v Galerii Mariette

Od 7. října do 23. prosince

Galerie Mariette zámek Vizovice

 Zavítejte do předzámčí zámku Vizovice, kde se od 7. října do 23. prosince v galerii Mariette koná každoroční vánoční výstava. Čekají na vás dva sály, ve kterých se budete moci podívat na tradiční českou výrobu foukaných skleněných vánočních ozdob. Výrobci ze severních Čech poskytly ozdoby, přičemž většina z nich vznikla na zakázku právě pro tuhle příležitost. Přijďte se naladit na vánoční atmosféru!

Podzimní výstava klubovních kolejišť KMŽ Brno I

 

Od 2. listopadu do 26. listopadu

MK SMČR, Klub modelářů železnic Brno I

 

 Stejně jako k podzimu patří padání listí, patří k němu i tradiční podzimní výstava klubových kolejišť KMŽ Brno, který se koná od čtvrtka 2. listopadu do neděle 26. listopadu každý čtvrtek. Těšit se můžete na velká, ba dokonce obří klubová kolejiště HO, která se rozkládá na ploše 65m2, mimo jiné zde najdete i modely stanic – jedná se o repliky stanic, které skutečně existovaly, takže pokud s sebou na výlet vezmete babičku s dědou, budou si moci zavzpomínat.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment