Poslední příležitost pro podzimní úklid ve skříni

Podzim se již brzy vzdá kralujícího žezla a pustí tak na pomyslný trůn nejstudenější roční období. Ještě než se zima skutečně přihlásí o slovo, měli byste mít uklizeno ve svém šatníku. S příchodem zimy přichází ruku v ruce i příjemná povinnost koupit si něco pěkného a především hřejivého na sebe. A kam to dáte, když ve vaší skříni to bude vypadat jako po atomovém útoku?!

Užitečný návod, jak si uklidit ve skříni

Myslíte si, že k úklidu vaší šatní skříně žádný návod nepotřebujete? To byste se divili! Jen se přiznejte, kolikrát jste se již pokoušeli oblečení a doplňky trochu porovnat, ale pokaždé jste skončili ještě dříve, nežli jste vůbec stihli pořádně začít. Takže už nic nenamítejte, malý návod se vám bude hodit!

·         Buďte nekompromisní

Otevřete svou šatní skříň a do pytle nebo krabice, zkrátka do toho, co budete mít po ruce, nekompromisně odkládejte věci, kterých se zbavíte. A když říkáme nekompromisně, tak máme na mysli opravdu nekompromisně. Berte do ruky kousek za kouskem a u každého z nich se zeptejte sami sebe: budu to ještě nosit? Pokud odpovíte, že ne, šup s tím pryč!

·         Na vzpomínky není čas

Narazili jste při úklidu na kousky, u kterých vás okamžitě zaplavila vlna nostalgie? Možná jste narazili na džíny, které jste nosili v patnácti. Třeba jste objevili halenku zdobenou batikou, která byla trendy před několika lety. Nebo máte v ruce sukni, kterou vám koupil váš bývalý přítel. A víte, co s takovými kousky, které ve vás vyvolávají nostalgii, ale to je asi to jediné, co ve vás vzbuzují, musíte udělat? No jasně, zbavit se jich!

·         Do skříně patří jen oblečení

Úklid šatníku se týká nejen oblečení, ale šatní skříně celkově. Možná i vy mezi oblečením skladujete jiné věci, které ale mezi oblečení nepatří – ať už to jsou deky, ložní prádlo, dárky, hračky atd. Když už uklidit, tak pořádně a se vším všudy. To znamená, že ve skříni nechte jen oblečení a doplňky, ostatní věci dle uvážení buď vyhoďte nebo jim najděte jiné úložiště, například komody.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment