I malou kuchyň lze zařídit účelně

Každý bohužel nemá to štěstí, aby si mohl pořídit bydlení zcela podle svých představ. To přináší různé nesnáze, s nimiž se lidé potýkají zvláště v panelových domech. Častým problémem bývá malá kuchyň, jejíž dispoziční řešení znepříjemňuje vaření a znemožňuje rodinné posezení u jídla. Je to i váš případ? Příčinou může být nevhodné zařízení kuchyně. Máme pro vás několik tipů na účelnou úpravu, díky které svou malou kuchyň co nejefektivněji využijete.

Jídelnu přesuňte do obýváku

Prvním nezbytným krokem je oddělit kuchyň od jídelny, tím získáte zvětšíte pracovní prostor. Jídelní kout přesuňte třeba do obývacího pokoje, kde jej snadno zakomponujete. Jídelní servis lze umístit do prosklené vitríny. Rovněž prostírání a část hrníčků a skleniček apod. můžete umístit do skříněk v obývákové stěně. Vše bude vypadat esteticky a stylově.

Zrušte kuchyňské dveře

Poměrně zbytečnou záležitostí bývají kuchyňské dveře. Jejich zrušením zpravidla ušetříte místo a svou kuchyň o něco zvětšíte. Pokud se nechcete dveří zcela vzdát (např. slouží-li vám jako tepelná a zvuková izolace), zvolte posuvnou variantu. Jde nejen o praktické řešení, ale i designově zajímavý prvek vhodný do moderního interiéru. Další spíše dekorační nežli funkční možností je pořízení dveřního závěsu. Z široké nabídky různých vzorů, které obchody nabízejí, si jistě vyberete.

Maximálně využijte prostor

V malé kuchyni je třeba využít veškerý prostor na maximum. Malá místnost vyžaduje kreativní řešení a důraz na co nejúčelnější vybavení od nábytku po spotřebiče. Hodí se třeba pořídit rohové skříňky. Systém zavírání kuchyňského nábytku by neměl mít klasická dvířka. Místo nich jsou lepší posuvná dvířka a roletky. Spotřebiče volte raději vestavěné a multifunkční. Díky tomu ušetříte spoustu místa.

Opticky zvětšete kuchyni

Kromě vhodné volby vybavení je u malé kuchyně vhodné opticky zvětšit prostor. Docílíte toho pomocí světlých barev, které by měly v kuchyni dominovat. Týká se to nejen výmalby, ale i kuchyňského zařízení. Prostor pak nebude působit stísněně.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment