Tipy na knihy – říjen 2017

Jaké knižní tituly si nesmíte nechat ujít? A jaké knížky vám zpříjemní podzimní čtení? Máme pro vás několik tipů, které stojí za to!

Sběratel motýlů                                                                              Dot Hutchison

Krásná zahrada plná kvetoucích rostlin, která je izolovaná před světem. Myslíte si, že je to škoda? Možná kdybyste věděli o sbírce nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny, už byste takové nadšení nesdíleli. O tyto nádherné motýly s láskou pečuje zvrhlý muž přezdívaný Zahradník, který je posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná, která přežila, je Maya, která postupně odkrývá hrůznou pravdu a všechny podrobnosti o tomto děsivém místě i o člověku, který jí věznil. Řekne vám, jak se jí podařilo utéct, možná se zmíní i o dalších dívkách, které pro zahradníky představovaly nádherné motýly. Před agentem FBI Victorem Hanoverianem bude stát nejotřenější případ celé jako kariéry.

 

Tisíc kousků tebe

Claudia Grayová

Tisíc kousků tebe je prvním dílem triologie Ohnivák. Vypráví o dívce, která pronásleduje vraha svého otce napříč dimenzemi a rozhodně stojí za přečtení. Hlavní hrdinkou je Margueri Caienová, jejíž rodiče vynalezli přístroj zvaný Ohnivák. Ten umožňuje cestovat do nejrůznějších dimenzí. Když dojde k vratce Margueretina otce, kterého zabije hezký a tajemný Paul, stačí před dopadením uniknout do jiné dimenze. Marguerite však nedopustí, aby nebyl potrestán, takže se jej vydává hledat. Pokaždé se vtělí do alternativní verze sebe sama a setkává se s alternativními verzemi lidí, které zná – a to včetně Paula, jehož život se čím dál více proplétá s čím jejím. Co když dívka nakonec zjistí, jak to ve skutečnosti bylo s vraždou jejího otce? A co když si uvědomí, že miluje člověka, který jí údajně o otce připravil?

Život ve dvou

Nicholas Sparks

Život dvaatřicetiletého Russella Greena nemůže být spokojenější. Má krásnou manželku, rozkošnou šestiletou dcerku, úspěšnou kariéru a velký dům. Jeho život by se dal nazvat snem. Jeho nádherná manželka Vivian je perlou jeho života a hlavním zdrojem štěstí. Jenže pak jako by se jeho život obrátil vzhůru nohama. Přijdou neshody, které přerostou v obrovský problém a pár týdnů na to zůstává Russell bez ženy, bez práce a musí se postarat o malou dcerku. Být tátou na plný úvazek se ukáže jako největší výzva jeho života

Spread the love

Related posts

Leave a Comment