Tepelná izolace střechy – už znáte foukanou izolaci?

Pokud plánujete zateplení své střechy a přemýšlíte nad výběrem vhodného izolačního materiálu – zvolte foukanou izolaci. Používá se k zateplování už několik let a má spoustu praktických výhod, které jistě oceníte. Tepelná izolace střechy nebyla nikdy jednodušší. 

Jaká je charakteristika foukané izolace?

Jedná se o druh izolačního materiálu, který se aplikuje foukáním a vyplňuje prázdné prostory – a to i těžce dostupná místa, která byste jinak velmi těžko nebo vůbec nevyplnili. Foukaná izolace – celulózová nebo minerální hmota se aplikuje pomocí speciálního foukacího stroje. Izolační materiál je na místo aplikace jednoduše dopraven pomocí foukání trubicí, kterou je veden materiál. Nemusíte se tak obávat žádného nepořádku nebo těžkých balíků, a navíc je aplikace hotová během několika hodin.

Izolace na vysoké úrovni

Tepelná izolace střechy je provedena nejen rychle a bez nepořádku, ale také kvalitně a díky způsobu provedení je minimalizován počet nezateplených míst. Foukaná izolace je ve srovnání s ostatními druhy izolačních materiálů velmi lehká. Takže se s ní velmi snadno manipuluje, a navíc se nijak neovlivní váhová koncepce stavby. Aplikovat ji lze během jakéhokoliv ročního období. A díky snadné a skutečně rychlé aplikaci je nižší i celková cena tepelné izolace střechy. 

Výhody, které ocení každý

Foukaná izolace je mimo jiné také prodyšná a vodoodpudivá. Nesráží se v ní voda a vodní páry pronikají skrz izolaci ven a odpařují se. Díky tomu odolává úspěšně vzniku plísní. Stavební materiál je navíc vyroben tak, aby splňoval ty nejpřísnější protipožární opatření. Materiál se totiž začne tavit až při několika tisících stupních, jako ochranný prostředek tedy funguje skvěle. Foukaná izolace nemění svůj tvar ani objem – nemusíte se tak obávat deformování ani tvarové nestálosti materiálu. 

Pokud je aplikace provedena správně – zůstane tak navždy. Účinnost zateplení je v tomto případě opravdu vysoká a spolehlivá. 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment