Laserová epilace na LightSheer DUET

Laserová epilace se stává v poslední době módním trendem. Lidé hledají co nejlepší způsoby, jak se zbavit nežádoucích chloupků a právě laserová epilace může být vhodným řešením. Existuje několik různých klinik, kde lze epilaci podstoupit, v Praze je to například klinika estetické medicíny Altos. Nyní se však blíže podíváme na epilaci za pomoci přístroje LightSheer DUET. V čem je tak unikátní?

Princip epilace

Laserová epilace cílí na cibulky chloupků, které obsahují hodně melaninu. Při laserové epilaci do sebe melanin obsažený v cibulce chloupku vstřebává energii laseru, což vede ke zničení chloupku. Nejvíce melaninu je v nich během fáze anagenu, tedy fáze růstu. Právě tehdy je nejvhodnější provádět laserovou epilaci. V jednom okamžiku se však v anagenní fázi nachází přibližně jen jedna třetina chloupků a zbytek je ve fázi klidu. Z tohoto důvodu je potřeba laserovou epilaci několikrát s odstupem 4–5 týdnů opakovat, pro dosažení co největšího účinku.

Technologie vakuového zesílení

Speciální technologie epilace pomocí laseru LightSheer DUET umožňuje snížit sílu energie laseru beze ztráty efektivity. Za pomoci vakua je kůže vtahována do dutiny nástavce, díky čemuž se vlasové cibulky dostanou na nejmenší možnou vzdálenost od zdroje světla. Vakuum zmenší průměr cév v kůži a ztenčí vrstvu melaninu na povrchu pokožky, což vede k menší vedlejší absorpci energie laserového záření buňkami pokožky nebo hemoglobinem obsaženým v krvi, a tím i minimalizaci vedlejších účinků. Vnitřní část nástavce odráží rozptýlené světelné paprsky zpět, čímž ještě zvyšuje účinnost tohoto ošetření.

Výhody laserové epilace

Velký laserový nástavec umožňuje provést zákrok rychle, většinou trvá do dvaceti minut a konkrétní délka zákroku se odvíjí od ošetřované oblasti. Zákrok je bezbolestný, a to platí i pro osoby s citlivou pokožkou. Jediné, co člověk během zákroku pociťuje, je mírný pocit tepla, který indikuje ničení cibulek chloupků. Laserová epilace je naprosto bezpečná, nezpůsobuje popáleniny ani vznik jizev a můžete ji podstoupit i na citlivějších částech těla s velmi odolnými chloupky, jako jsou například třísla.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment