Jak stylově zařídit mládenecký byt?

Pořídil jste si právě svůj vysněný byt a přemýšlíte, jak mu vdechnout svůj osobitý styl? Užíváte-li si zatím mládeneckého života, potřebujete snadno udržovatelné a pohodlné vybavení. Máme pro vás pár tipů na to, jak své mládenecké doupě zařídíte funkčně a stylově.

Ideální mládenecká podlaha, stěny a strop

Zařizování začněte výběrem podlahové krytiny, která se snadno udržuje. S dekorací stěn a stropů si můžete trochu vyhrát. Existují odolné barvy na zeď i zajímavé tapety.

Podlahové krytiny

Do předsíně, koupelny a na toaletu je skvělou volbou terakotová podlaha. V kuchyni a obýváku je vhodná třeba vinylová podlaha. Pro ložnici zvolte krytinu jako korek, který je teplý a odolný materiál. Velmi kvalitním a odolným materiálem je také bambus, oproti jiným krytinám však bývá dražší. Kvůli zlepšení tepelné a zvukové izolace doporučujeme do ložnice a obýváku umístění koberce. Nemusí jít o celoplošnou variantu, stačí menší kusový koberec. Velmi stylově vypadá také imitace zvířecí kůže (např. tygří).

Co se stěnami a stropy?

Do koupelny a na toaletu se hodí světle modrá výmalba a obklad. Předsíň vymalujte v odstínech žluté, protože zesvětluje prostor. Jde o ideální volbu i pro chodby. Pro kuchyni je vhodná výmalba stěn v oranžovém odstínu v kombinaci se žlutým stropem. Obývák patří k nejreprezentativnějším pokojům celého bytu. Stojí proto za zvážení použít 3D tapety. Výběr motivu závisí na vašem vkusu. Může jít třeba o vliesovou tapetu imitující cihlovou zeď nebo jiný materiál. Kreativnější a odvážnější typy zaujmou tapety s abstraktními, zvířecími či technickými motivy. Strop vymalujte světlou barvou jako je béžová či bílá. Tapeta nemusí být na všech stěnách, postačí ji použít i na jedné stěně. Motiv pak lépe vynikne. Do ložnice se hodí zelená či modrá výmalba. Uklidňujícím dojmem působí i umístění fototapety (s motivem moře či lesa) na jednu stěnu.

Výběr nábytku: pro muže funkční minimalismus

Pro muže je nejvhodnější účelný a nábytek s jednoduchým designem, například moderní komody. Skvělým stylem pro mládenecký byt je minimalismus. Funkční a módní je modulový nábytek. Vyhněte se příliš světlému nábytku, protože případné ušpinění je na něm ihned patrné. Rovněž nedoporučujeme umístit do obýváku konferenční stůl se skleněným povrchem. Sklo se špatně udržuje, snadno se upatlá.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment