3 důvody, proč cvičit s osobním trenérem

Důležitost pohybové aktivity pro zdraví zdůrazňují lékaři po celém světě. Přesto se mnohdy nemůžeme ke cvičení odhodlat. Brání nám v tom nejen lenost, nechuť a nedostatek motivace. Často ani pořádně nevíme, jak správně cvičit. Dopouštíme se tak závažných chyb, kterými si můžeme ublížit. Kupříkladu se na začátku cvičení nedostatečně protáhneme, špatně dýcháme, jednostranně přetěžujeme pohybový aparát nebo při některých cvicích nadměrně zatěžujeme páteř. Řešení cvičebních problémů je přitom poměrně snadné. Stačí mít osobního trenéra. Myslíte si, že je to zbytečné? Vyvedeme vás z omylu! Představíme vám tři nejzásadnější důvody, proč se osobní trenér vyplatí a k čemu je dobrý.

Ukáže správné provedení cviků a opraví chyby

Nikdo z nás nemůže umět vše. Osobní trenér je něco jako učitel, který vás naučí různé cviky a názorně vám je předvede. Vysvětlí vám, jak se používá různé cvičební nářadí,  funkční pomůcky ( TRX Bosu apod. ) a jak zacházet s posilovacími stroji. Zároveň vás upozorní na případné cvičební chyby a dbá o to, abyste se během cvičení nezranili. Sport nevede k trvalé invaliditě, to jen špatně prováděné cviky vám mohou ublížit na zdraví, uvádí Michaela Karbanová, která vede TRX Rožnov.

 

Dodá vám chybějící motivaci

Začít cvičit ještě tak problematické nebývá. Avšak vydržet se věnovat pohybovým aktivitám dlouhodobě a systematicky, to chce pořádnou dávku motivace. I od toho máte osobního trenéra, který vás upozorní na cvičební pokroky a pomůže vám ve vašem snažení vytrvat. Dojde i ke zvýšení vašeho sebevědomí a pohybové aktivity vás budou těšit.

Sestaví vám cvičební plán na míru

Každý je jiný. Někdo potřebuje zhubnout, další zpevnit a zformovat postavu nebo posílit problémové partie. Navíc mají mnozí z nás různá zdravotní omezení, která nás při praktikování sportu a dalších pohybových aktivit omezují. Cvičební plán by vám proto měl sestavit odborník, jakým je právě osobní trenér. Ke svému tělu se bohužel často chováme macešsky a sestavení cvičebního plánu odborníkem považujeme za zbytečnost. Přitom díky této službě získáte tréninkový plán navržený přímo na míru vašim potřebám. Rovněž si tak zajistíte vyváženou kombinaci aerobního i anaerobního cvičení.

* Článek vznikl za spolupráce Michaely Karbanové a jejího programu Hubnutí Rožnov

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment