Vousy potřebují péči. Jak se o ně starat?

V dnešní době je módní si nechat narůst vousy. Pokud se pro ně rozhodnete, je třeba vybrat nejen vhodný střih, ale vaše vousy vyžadují také náležitou údržbu. Je totiž velkým omylem se domnívat, že zarostlá tvář žádnou údržbu nepotřebuje. Opak je pravdou. Nevíte-li, jak o vousy správně pečovat, máme pro vás pár užitečných rad.

Co platí bez ohledu na střih vousů?

Některé střihy vyžadují specifickou péči, jiné se obejdou s menším nárokem na údržbu. Co však platí v případech všech délek vousů, je nutnost holení se na krku pod ohryzkem. Jakýkoliv délka a sestřih vousů pak vypadá lépe a upraveněji.

Krátké vousy mají časem vysoké nároky

Zpočátku stačí krátké vousy jen zastřihovat, ale jejich postupný růst údržbu komplikuje. K úpravě použijte nůžky, holicí strojek či břitvu. Snažte se zachovat rovnoměrnou délku vousů. Náročné bývá zachovat hezký vzhled zvláště u knírku. Jednotlivé vousy totiž mají tendenci jít každý jinam. Knírem proto vyžaduje pravidelnou úpravu. Odstávající vousy můžete zastřihávat nebo navoskovat. K usměrnění knírku potřebujete rovněž speciální hřebínek nebo kartáček.

Plnovous vyžaduje speciální péči

Péči o vousy se nevyhnete ani pěstujete-li si plnovous. Upravený vzhled vás bude v tomto případě stát mnohem více úsilí než údržba pěkného strniště. Alespoň jednou za 14 dní je nezbytný sestřih plnovousu do požadovaného tvaru. Proti nepříjemnému svědění pomůže balzám na vousy, který má zároveň hydratující a vyživující účinky. Ke zjemnění vousů se používá speciální olejíček. Vybírejte spíše varianty s dávkovačem. Rovněž byste měl plnovous mýt speciálním šamponem na vousy a použít i kondicionér. Díky tomu jsou vousy lesklejší, jemnější a zdravější. Vaše partnerka to jistě ocení. Uhlazenějšího vzhledu plnovousu docílíte pomocí pomády na vousy. Pokud chcete zamezit šedivění vousů, tak použijte tónovací gel, který pomůže ke sjednocení barvy. Nikdy nečešte vousy běžným hřebenem, protože to způsobuje lámání vousů a třepení jejich konečků. Používejte výhradně speciální hřeben určený na vousy. K pročesávání vousů je vhodný speciální kartáč.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment