Stojí vaše zdraví za houby? Tak mu je naservírujte!

Máte vyčerpávající zaměstnání nebo jste si zvolili životní styl, který vám nedává ani na chvíli vydechnout? Pak se nesmíte divit, že vaše zdraví už možná není to, co bývalo. Jste více a více unavení, v zimním období jste častěji nemocní, prostě nejste plni síly a energie, a přitom byste to tolik potřebovali? Nemusí se nutně jednat o nějaké vážné onemocnění, velmi pravděpodobně to je „jen“ daň za shon a stres, s nímž se denně potýkáte. Zkuste na to jít od lesa, tedy přírodní cestou. Ve zdejším lese sice na tyto houby nenarazíte, ale jejich účinky vás rozhodně překvapí. Zkuste tedy trochu zvolnit a k tomu přidejte konzumaci reishi či hlívy ústřičné, účinky na sebe jistě nenechají dlouho čekat. A co, že jsou tyto houby zač?

Reishi

Už jste slyšeli o „houbě nesmrtelnosti“? Právě tak totiž Číňané nazývají reishi, v jejich jazyce tedy ling či a v čínské tradiční medicíně je jedním ze základních kamenů. U nás se jí říká leskorka lesklá, a to pro její vzhled. Ať už se jí ale rozhodněte říkat jakkoliv, podstatné jsou její účinky na lidské zdraví. Nejčastěji se používá jako podpůrný prostředek při léčbě zánětu jater, ale blahodárný účinek na tento orgán má reishi i při dlouhodobém používání a nejen na ně. Zatímco na západě jsou odborníci opatrní, japonské studie prokázaly, že tato houba působí kladně v boji s  chronickým únavovým syndromem, poruchami spánku. Také by měla napomáhat zvyšování imunity organismu, snižovat hladinu cholesterolu a podporovat krevní oběh. Japonci věří, že reishi je účinná dokonce prevence rakoviny a při její léčbě je používána jako podpůrná látka. Tím ale výčet jejích pozitiv rozhodně nekončí, pokud trpíte na problémy s dýchací soustavou, reishi by měla snižovat riziko zánětu průdušek a celkově blahodárně působit na dolní cesty dýchací.

Hlíva ústřičná

Ani hlíva ústřičná nikterak nezaostává za první zmíněnou houbou. I jí blahodárné účinky na lidské zdraví proslavily natolik, že je dnes stále více doporučována odborníky jako podpůrný prostředek na imunitu, protože při dlouhodobém užívání zvyšuje odolnost proti nejrůznějším infekcím a zánětům. Mnozí ji užívají pro její schopnost snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi a má také protizánětlivé účinky.

Stejně jako reishi i hlíva může být účinným pomocníkem v boji proti nadměrné únavě a stresu, dokáže pomoci regulovat krevní tlak a zlepšovat funkci oběhového systému. Lidem trpícím alergiemi a ekzémem může zmírnit či úplně odstranit zdravotní problémy způsobené těmito chorobami, má tedy skutečně všestranné využití a lze ji užívat i dlouhodobě v rámci prevence.

 

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment