Síť lékáren Na zdraví svým zákazníkům poskytuje konzultace zdarma

V současné době DRFG Medical provozuje patnáct lékáren Na zdraví na území České republiky. Rudolf Matějka, který má síť lékáren Na zdraví na starosti, má ambici do konce roku navýšit celkový počet na pětadvacet a stát se tak trojkou na trhu.

Nyní jsou lékárny dostupné občanům v Sokolově, Lounech, Kamenici nad Lipou, Moravské Třebové, Brně, Uničově, Troubelici, Ostravě, Praze, Litoměřicích a v Kladně.

„Koupě nové lékárny je časově náročný proces, který je odvislý od připravenosti prodávajícího“, dodává Matějka. Ten v DRFG Medical zúročuje letité zkušenosti, které získal po založení společnosti Mediox. Ta se věnovala vývoji softwaru pro lékárny. V roce 2003 společnost prodal německému koncernu PHOENIX, kde působil dalších deset let.

Po seznámení s Davidem Rusňákem, předsedou představenstva a majoritním akcionářem DRFG, neváhal a začat budovat slibnou lékárenskou síť, která se snaží výrazně odlišit od konkurence.

Ohledně investic do lékárenského řetězce se dozvíte tady v tomto článku: http://byznys.ihned.cz/c1-65207260-investicni-skupina-drfg-vytvari-lekarensky-retezec-do-rozvoje-nove-site-investuje-300-milionu

Samoobslužný prodej jako základní strategie

„Naše lékárny jsou orientované na samoobslužný prodej a proto jsou pro nás atraktivní zejména ty, které se nacházejí v kvalitní lokalitě, s velkou prodejní plochou a zajímavou spádovou oblastí. Nejde tedy jen o nákupní centra, ale například nás stále více láká provozovat lékárnu v areálech nemocnic nebo poliklinik. Co do lokality tak častokrát preferujeme koupit lékárnu v menších obcích, neboť vnímáme, že města jsou lékárnami přeplněna.“ popisuje Rudolf Matějka.

Čechy zajímají konzultační služby

Lékárny Na zdraví reagují na stále se zvyšující poptávkou po konzultačních službách zejména v oblasti redukce hmotnosti. Zhruba 20 % obyvatel České republiky trpí nadváhou, což se semináře s odborníky a nutričními terapeuty snaží změnit.  S tímto v lékárenské sítí pomáhá MUDr. Martin Matoulek ze Všeobecné fakultní nemocnice.

Rudolf Matějka dodává: „Konzultace jsou nekomerční, nemáme během nich za cíl nabízet klientům produkty. Jde nám především o prevenci. Máme radost, že je o ně velký zájem. Veřejnosti v této chvíli nabízíme témata jako jsou problémy s trávením, léčba chronické bolesti, poruchy spánku a další.“

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment