Jaké je nejatraktivnější místo Beskyd?

Doba dovolených se kvapem blíží. Lidé se pomalu začínají rozhlížet, na jakou dovolenou se letos vydají. Mezi jasnými favority jsou oblíbené zahraniční destinace, jako jsou například Kanárské ostrovy, Itálie, Bulharsko, Chorvatsko nebo například řada jiných oblíbených destinací. Možná bychom letos mohli vybrat zcela jinou dovolenou. Přece jen se dovolená u moře stala jakýmsi nechtěným každoročním stereotypem, po kterém řada z nás vlastně ani netoužila. Možná bychom mohli letos procestovat kouty České republiky. Přece jen se naše země pyšní řadou skvělých turistických oblastí, které jsou po celý rok navštěvovány hojně turisty.

Mezi takové nejatraktivnější oblasti patří především Beskydy, které jsou proslulé zejména svým nejvyšším vrcholem, a sice Lysou horou. Právě díky ní je dovolená v Beskydech naprosto nezapomenutelná a jedinečná. Člověk by si řekl, že už všechno viděl, ale pokud nebyl v Beskydech, neviděl ve skutečnosti ve svém životě vůbec nic. Tato přírodní krása je totiž jedinečná a naprosto inspirativní.

Lysá hora je také nejatraktivnějším místem v Beskydech

Dovolená a hlavně léto v Beskydech se většinou odehrává především na Lysé hoře, protože právě tento vrchol je turisticky nejnavštěvovanější. Vede na ni velká řada turistických tras, které jsou různě dlouhé. Nejčastěji se setkáme zhruba s necelými devíti kilometry, které musíme ujít po červené stezce, abychom se mohli kochat tou nevšední přírodní krásou celých Beskyd. Mnohdy jdeme i po jiné barvičce, protože si chceme cestu třeba prodloužit. Turistické trasy vedoucí na tento nejvyšší vrchol Beskyd jsou dlouhé například také jedenáct kilometrů, ne-li více.

Dalším velmi atraktivním místem je Beskydský pivovárek, který funguje od roku 2013. Oblíbený je zejména u milovníků piva. Každý den pohostí hotové stovky návštěvníků, kteří se snaží o to, aby uhasili žízeň po dlouhém a náročném putování na nejvyšší vrchol Beskyd.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment