Dovolená s vůní ryb: Kde si v létě zarybařit?

Jste-li vášnivý rybář, jistě si nedovedete dovolenou bez svého oblíbeného koníčku ani představit. Ale kam se za rybolovem vydat? Hledáte-li nejvhodnější místo, kde si při rybaření zarelaxovat, je tento článek přesně pro vás. Pro nadšené rybáře jsme připravili přehled ideálních lokalit pro rybářskou dovolenou jak v Česku, tak v zahraničí.

Rybaření v tuzemsku

Výhodou rybářské dovolené v tuzemsku jsou poměrně nízké náklady. Stačí si zvolit lokalitu a pronajmout chatu či chalupu. Další možností je vyrazit do některého autokempu poblíž vody (např. do Lužan u Jičína). Případně si pronajměte hausbót a vydejte se na romantickou rybářskou výpravu třeba na Slapy. Na rekreaci doporučujeme rovněž Třeboňsko, kde se lze mimo jiné zúčastnit Rybářských slavností. Letos tato akce připadá na 18. – 20. srpna 2017. Kromě ochutnávky rybí gastronomie vás čeká např. exkurze na sádkách. Součástí akce je i bohatý doprovodný program.

Volbu nejlepšího místa k rybaření v Česku vám usnadní mapa rybářských revírů a tipy na ně, které najdete např. na webech rybsvaz.cz, chytej.cz, rybarskereviry.eu nebo na-ryby.cz. Rovněž se mnoho užitečných informací dozvíte na rybářské sociální síti rybari.cz.

Zahraniční rybolov

Pokud vás rybaření v tuzemsku nudí a chcete poznat nové druhy ryb, vydejte se na zahraniční dovolenou. Skvělou destinaci k rybolovu představuje norský ostrov Averoy. Jedná se o lokalitu ideální pro celoroční rybaření. V Norsku se však nachází řada dalších míst vhodných k rybaření (např. ostrov Hitra). Rybářský ráj najdete i v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku, Švédsku nebo třeba v Řecku.

Na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Ovládáte-li cizí jazyky, můžete se na rybářskou dovolenou do zahraničí vydat na vlastní pěst. Chcete-li si však ušetřit práci z vyřizování případných povolení k rybolovu a organizací rybářské výpravy, obraťte se na cestovní kancelář. V současnosti existuje mnoho cestovních agentur a kanceláří specializovaných na rybáře (např. Worldfishing či Fishtour). Pokud vás lákají méně tradiční destinace pro rybolov, doporučujeme třeba Nemekh Tour organizující rybářské zájezdy do Mongolska.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment