Co si zabalit na zimní rodinné výletování

I zimní krajina má rozhodně co do sebe, romantické procházky zasněženým lesem mají své kouzlo i ve větší (rodinné) skupině, ale delší výlet s rodinou by se snadno mohl změnit v drama, když podceníte přípravu. Jak se na výlet připravit a co si s sebou zabalit, abyste si výlet užili, to vše vám odhalí (a ještě nějaké tipy navíc přidá) dnešní článek.

Oblečení nepodceňte

Než začnete balit, ověřte předpověď počasí, někdy mají rodiče tendence děti i sebe příliš „nabalit“ a není nic horšího než se v zimě zpotit, a následně se nachladit z toho, jak jste celí mokří. V příliš nízkých teplotách a velkém větru je lepší s malými dětmi zůstat doma. Ukáže-li ručička teploměru – 10 a méně, pak raději vymyslete nějakou aktivitu doma či na hotelu.

Vše vypadá dobře, žádná vánice ani vichřice na obzoru? Pak určitě ctěte pravidlo správného vrstvení. Ideální je funkční oblečení, ale i bez něj se obejdete. Stačí vzít na sebe třeba nátělník a punčochy a až na ně dál vrstvit. Děti, které budou nehybně sedět by měly mít minimálně o jednu vrstvu navíc a měly by být zabalené ještě do fusaku či deky. Do batohu určitě přidejte minimálně jednu spodní vrstvu na převlečení, to v případě, že se někdo příliš zpotí. Dalším náhradním kusem oblečení, zejména pro nejmenší, by měly být rukavice. Děti je obvykle rychle promočí a teplo na ruce je také důležité.

Co sbalit na záda?

Oblečení máte na hromádkách, stačí už jen obléct a sbalit batoh. Co tam, když plánujete vyrazit dál než do lesa za domem či horským hotelem? Určitě vezměte dostatek pití, ideálně v termosce, ať se cestou máte čím zahřát. Vhodné jídlo, tedy něco, co se snadno jí i za pochodu. Obložené housky, ovoce do plastových nádobek již nakrájené a nějaké sušenky, jako odměna za statečné výkony.

Tipy na závěr: Určitě nezapomeňte na ochranný krém a balzám na rty, chladné počasí pleti nesvědčí! Ověřte stav baterie vašeho mobilního telefonu, abyste si v případě nehody mohli zavolat pomoc. Neznáte-li okolí, mapa se bude také hodit, mobil nemusí být vždy zárukou.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment